Kıvılcım Kıran Gen

Kıvılcım 2015 yılından beri mindfulness alanı ile ilgileniyor ve 2016 yılından beri akredite mindfulness eğitmeni.  Üzerine çalışıp, düşünmeyi, paylaşmayı en çok sevdiği konular toksik stres, tükenmişlik, kaygı, anlam, çocukluk çağı travmaları ve travma sonrası gelişim.

Mindfulness eğitmenlik eğitimini İngiltere’de Bangor Üniversitesi’nde alan Kıvılcım ayrıca Oxford Üniversitesi’nde de mindfulness ile ilgili eğitimler aldı ve çeşitli inzivalara katıldı.  Alandaki gelişmeleri takip etmek, bilgilerini güncel tutmak için düzenli olarak mindfulness ve psikoloji alanlarında eğitimlere katılmaya, inzivalara gitmeye devam ediyor.

 
Mindfulness ile tanışmadan önce global şirketlerde insan kaynakları alanında yönetici olarak çalışırken stres, tükenmişlik, kaygı ve travma alanlarda çalışmak için kurumsal kariyerini bırakıp okula geri dönen Kıvılcım İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde lisans düzeyinde psikoloji eğitimine devam etmektedir. Yine Bilgi Üniversitesi’nde örgütsel psikoloji alanındaki yüksek lisans tezini de mindfulness üzerine yazmaktadır.

2016 yılından beri 9 mindfulness psikoeğitim programı veren Kıvılcım MBSR ve MBCT programlarının yanı sıra başta mindfulness alanı ile ilgili olmak üzere psikolojik sağlamlık, stres, kaygı ve tükenmişlik gibi konular üzerine pek çok bireysel ve kurumsal seminer, etkinlik, atölye ve inziva düzenlemiştir.

Kıvılcım İngiltere’de Bangor, Oxford ve Exeter Üniversitelerinden eğitmenlerinin görev yaptığı The Mindfulness Network’den süpervizyon almakta ve yine İngiltere’de mindfulness eğitmenleri tarafından uygulanan ve bu alandaki etik ve standartları belirleyen Mindfulness Doğru Uygulama İlkelerini takip etmeye özen göstermektedir.

 

Akredite Eğitmeni Olduğu Programlar

  • Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR)
  • Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)
  • Çılgın Bir Dünyada Huzur Bulmak