Lerzan Tuncer

1985 yılında doğdu, 1998 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda profesyonel olarak vurmalı çalgılar alanında çalışmalarına başladı.2003 yılında lise eğitimini tamamladıktan sonra, lisans eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Kaya Demircan ile devam etti.
2007 yılında lisans eğitimini bitirir bitirmez Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda, yüksek lisansa kabul edildi. Sanatçı bu dönemde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Solo timpanisti Torino Tudorache ile timpani ve masterclass, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Grup Şefi Dinçer Özer ile klavyeli çalgılar ve multi perküsyon dallarında çalışmalar yaptı. 2010 yılında, yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Sanatçı; yurt içi ve yurt dışında vurmalı çalgılar alanında birçok konser, masterclass, festival ve uluslararası projelerde görev aldı. 2003 yılından itibaren Mersin Devlet Opera ve Balesi, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli konuk orkestra sanatçısı olarak çalıştı.