Pelin Omuroğlu

1994 Yılında Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Seracılık bölümünden mezun olmuştur. 1996-1997 Yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde,  UCDavis’te botanik ve bahçe bitkileri bölümlerinden dersler alıp, Orkide Botanik Serasında bir dönem staj yapmıştır. Organik tarım konusunu üniversitede ve Kaliforniya bölgesinde organik tarım yapan çiftlikleri ziyaret edip araştırmalar yaparak öğrenmiş ve 2000-2001 yılları arasında Pre MBA - PROCADE eğitimi almıştır. 

Turla Şirketi’nin, Urla’da, Ayerya Organik Ürünler Dükkanı ve bir Café’si bulunmaktadır. Pelin Omuroğlu bu mekanda,  gastronomi turizmi çerçevesinde etkinlikler düzenlemekte, zeytin ve zeytinyağı tadımları yaptırmaktadır.
 
Pelin Omuroğlu, 10 Nisan 2014’de Slow Food International, "Ark of Taste”e, kaybolmaya yüz tutmuş gıdalardan ‘Erkence Varyetesi’ zeytinyağının duyusal özelliklerini kayıt altına aldırmıştır.
 
Mayıs 2015’ten itibaren, akredite edilmek üzere oluşturulan, Izmir Ticaret Borsası Zeytinyağı Tadım Paneli, Panelist eğitimlerine devam etmektedir.
 
2-3 Mayıs 2015, 1. Uluslararası Urla Enginar Festivali’nin organizatörlerinden olup,  29 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek 2. Uluslararası Urla Enginar Festival Komitesi’nde de görev yapmaktadır.
 
OLIVURLA Organik Naturel Sızma Zeytinyağı,  Domat varyetesi ile İtalya - Bari’de yapılan Organik Zeytinyağı yarışmasında 2015 BIOL SILVER MEDAL ödülüne layık görülerek bölgeye kıymetli bir ödül kazandırmıştır.
 
Pelin Omuroğlu, Prof. Dr. Tevfik Balcıoğlu ile evli ve bir çocuk annesidir.