Alaçatı Beach Resort & Spa

Alacati Mahallesi No:11, Çark Plajı, Liman Mevkii, Alaçatı Mahallesi, 35930 Alacati/Çeşme/İzmir, Türkiye

19. yüzyılın ortasına kadar güneyi bataklık olan Alaçatı, dönemin sadrazamının bataklığı kurutma emrinden sonra bir anda gelişmeye başlar. Bataklığı kurutmak için getirilen Rum işçilerle birlikte Alaçatı'nın nüfusu artar, şehirde bağcılık ve tarım gelişir. Daha sonra 1980'lere kadar olan süreçte aradaki savaşlara rağmen Alaçatı tarım alanındaki konumunu muhafaza eder. 1980'den sonra ise Alaçatı'da balıkçılık ve İzmir'in bir çok ilçesinde, kasabasında olduğu gibi turizm ön plana çıkar. Buna bağlı olarak Alaçatı'da otel, tatil köyü, plaj sayısı artar. 

Artan turizm merkezleri arasında, müşterilerine Alaçatı'nın harika atmosferini yaşatma amacında olan Alaçatı Beach Resort and SPA öne çıkıyor. Osmanlı döneminin Ege kasabaları mimarisine sahip olan otel, müşterilerine aynı zamanda tatil köyü ve plaj hizmeti de sunuyor. Otel; 12 suit, 33 deluxe olmak üzere toplamda 90 yataklı, 45 odaya sahip. Alaçatı Beach Resort, Alaçatı'nın merkezine 5 km, Ilıca Otogarı'na ise 7 km uzaklıkta yer alıyor. 

Denize sıfır konumda yer alan otelin, kendisine ait Alaçatı 11 Restoranı ve bir adet Beach Bar'ı var. Buradaki harika midye dolmalarını ve bar'da servis edilen kokteylleri mutlaka denemelisiniz. Yine Alaçatı Beach Resort'un Sound Pool Club'ı da eğlencenin doruklarda yaşandığı bir yer olarak göze çarpıyor. Otelin Zaguda SPA Merkezi'nde Balili uzmanların yaptığı terapilerle ve masajlarla rahatlayacağınıza emin olabilirsiniz. Bunun dışında otel; rüzgar sörfü kursları, basketbol ve futbol sahaları, 10 dönümlük kum sahada plaj voleybolu gibi imkanlar da sağlıyor. 

Konforlu ortamı, ilgili personelleri ve kaliteli hizmetiyle Alaçatı Beach Resort misafirlerine harika bir tatil keyfi vaat ediyor. Eğer yolunuz Alaçatı'ya düşerse, konaklamak veya plajını kullanmak için siz de Alaçatı Liman Mevkii'ndeki bu otele mutlaka uğrayın. 

Alaçatı Beach Resort ve İzmir'deki diğer oteller hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız, siz de www.otuzbeslik.com 'u takip edin.

 

Kahvaltı
Brunch
Tatlı
Akşam yemeği
Happy hour
Kokteyl
Full bar
Şarap