Antakya İl Sınırı

Mansuroğlu Mh., 1593/1. Sokak No:12, 35535 Bayraklı/İzmir, Türkiye

Antakya coğrafi Konumu nedeniyle tarihi boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve bu sayede de çok zengin bir kültürel mirasa sahip olmuştur.

Doğu ile batı kültürünün kesiştiği noktada yer alması nedeniyle sürekli kültürel bir alışveriş söz konusudur. Antakya’da birçok dinden ve inançtan insanlar bir arada yaşamaktadır. Bu kültürel zenginlik toplumsal yaşama, sanata, örf, adet ve geleneklere de yansımıştır.

Antakya, tarihi dokusu, zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile olduğu kadar mutfağı ile de son derece önemli bir ildir. Köklü geçmişi ve bu geçmiş içinde yer alan kültürlerin kaynaşmasından doğan lezzet şöleni, Antakya’nın mutfak zenginliğini oluşturmaktadır. Kendine has birçok özelliği ile hiçbir mutfakta bulunmayan birçok lezzeti üretmiş olan Antakya mutfağında yaklaşık 600 çeşit yemek bulunmaktadır. Biz Antakya İl Sınırı ailesi olarak, zengin mutfağımızın eşsiz tatlarından hazırladığımız eserlerimizi, Ülkemizin gözbebeği İzmir sahnesine taşımaktan gurur duyuyoruz. Siz misafirlerimizi kusursuz ağırlamak için, yoğun mesai harcadığımız tüm ekibimizle kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve özel günlerinizde hizmetinizdeyiz.

Akşam yemeği
Full bar