Atölye Maro

Efeler Mahallesi, 354. Sk. No:12, 35380 Buca Organize Sanayi Bölgesi/Buca/İzmir, Türkiye

Ege’de bir ilk olarak, kapılarını Gaziemir’de açtığımız atölyemizde, çocuklar yarı yapılandırılmış ahşap kitleri kullanarak, uzman eğitmenler eşliğinde, kendi elleriyle ahşap oyuncak üretiyor. Çocuklarımız, özel olarak tasarlanmış atölyemizde, tamamiyle güvenli marangozluk aletleriyle, marangozluk işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Oyun, eğlence ve eğitim ile çocuklarımızın kendilerini geliştirebilecekleri atölyemizde, 4 yaşından 12 yaşa kadar tüm çocukları misafir edebiliyoruz. Maro’da aynı anda 20 çocuk birlikte çalışabiliyor ve bunun sonucunda çocuklarımız sosyal kapasitesinin geliştirme fırsatını bularak, toplum içindeki sosyal rolünün ve kendini diğer bireylerden ayıran özelliklerin farkına varıyor. Kendisini ve çevresiyle ilgili bilgileri ifade etme olanağı bulan çocuklarımız, kendilerine olan güvenini geliştirme, duygusal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılama, kendi kendine yeterli olabilme gibi nitelikler kazanıyor. Üretim süreci boyunca, fiziksel olarak da büyük ve ince kas motor becerilerini; hafıza ve dil yetilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Maro’da Geleneksel Türk Kültürünün bir parçası olan marangozluğu genç jenerasyona sevdirerek, baba mesleğimizi yaşatmak amaçlarımızdan bir tanesi. Ayrıca yoğun iş hayatlarından dolayı, çocuklarına zaman ayıramayan anne - babalar ile çocukların bir arada keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerini, zengin paylaşımlarda bulunmalarını, aralarında ömür boyu sürecek kuvvetli bağların oluşmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bununla birlikte , ebeveynlerin çocukların gelişimini anlama ve desteklemesine olanak sunuyoruz.