Ayşa Boşnak Börekçisi & Ev Yemekleri - Alsancak

Alsancak Mahallesi, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Alsancak'ta adından da anlayabileceğiniz gibi Boşnak böreği yapımında ustalaşmış olan Ayşa Abla'nın sizi güler yüzle ağırladığı mütevazı mekanı Ayşa Boşnak Börekçisi & Ev Yemekleri, İzmirlileri şahane tatlarıyla doyurmaya ve şaşırtmaya devam ediyor.

Yıllardır böreklerinin kalitesinden ödün vermeyen Ayşa Abla'nın yarattığı enfes yöresel lezzetlerin müdavimleriyle kavuştuğu bu özel mekan meşhur börek çeşitleri, Boşnak mantısı ve diğer ev yemeklerini İzmirlilere sunuyor. Bu müthiş lezzetlerin talipleri gün geçtikçe artmakta ve bu nedenle oldukça revaçta olan Ayşa Boşnak Börekçisi & Ev Yemekleri'nde yer bulmak bazen zor olsa da bilin ki mekandaki lezzetler gerçekten beklemeye değer. Sunulan tüm yemek çeşitleri kesinlikle aldıkları olumlu yorumları hak ediyor.

Mekana ulaşım bulunduğu konum açısından her türlü toplu taşıma aracıyla rahatlıkla sağlanabilecek durumda. Yürüme mesafesinde bulunan çeşitli mağaza ve mekanların varlığı nedeniyle merkezi bir konumu var. Ayşa Abla'nın eşsiz yemeklerinin üstüne bir yürüyüş süper gidiyor, bizden söylemesi.

Ayşa Abla'nın konuklarına enfes yemekler sunmaktan başka bir sürprizi daha var. Mantı ve börek her gün bulunurken menü her gün farklı tatlarla yenileniyor, bu sayede müdavimleri her gün Boşnak mutfağından farklı tatlar deneyerek yeni maceralara atılabiliyorlar. Macera ve sürprizlerden hoşlanmayanlar için mantı ve börek yıllardır değişmeyen tarifiyle günümüzde de servis edilmeye devam ediyor.

Yemeklerinin dışında tatlıları da bir o kadar ilgi toplamış durumda. Müdavimlerinin önerisi ise kabak tatlısı, aşure, kalburabastı gibi kimsenin karşı koyamayacağı özel tatlılar. Tabii ki her gün değişen orijinal menülerinden dolayı bu tatlıların hepsini aynı gün yemeniz gibi bir olasılık olmayabilir. Önerimiz farklı günlerde Ayşa Boşnak Börekçisi & Ev Yemekleri'ne uğrayarak tüm tatları denemeniz.

Eğer Alsancak'a yolunuz düşerse, acıkmışsanız ve yeni tatlar denemeye açıksanız Ayşa Boşnak Börekçisi & Ev Yemekleri'ni kaçırmamanızı öneririz.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

 

Kartla ödeme