Baks Bakery & Snacks

Alsancak Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Cad. 157/A, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

İzmir'in gözde fırın ve cafe işletmecilerinden biri olan BAKS Bakery and Snacks'in hikayesi 1981 yılında Karmez Gıda adı altında Almanya'da açılan dondurulmuş döner fabrikasıyla başlar. Kaliteli hizmet anlayışını benimseyen firma 1996'da Türkiye pazarına girmeye karar verir. Firma 2008 yılında büyük bir karar alarak hizmet sektörünü genişletmeye karar verir ve Avrupa'nın yemek kültürünün önemli parçalarından biri olan fırın atıştırmalıklarının yenilebileceği BAKS Cafe'yi Kemeraltı'nda açar. 300'den fazla çeşidin bulunduğu geniş ürün yelpazesi, ilk günden beri koruduğu kalite ve hijyen anlayışıyla BAKS bir çok ödüle layık görülür. BAKS, ürünlerinin ve mekanlarının sevilmesiyle birlikte İzmir, Manisa ve İstanbul'da yeni şubeler açar. Bu şubeler arasında, bulunduğu yerin favori mekanlarından biri olan Kıbrıs Şehitleri Şubesi de var. 

BAKS'ın Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki bir çok sevilen yiyecek ve içeceği var. Sabah işe gitmeden önce uğrayıp güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsunuz, ya da gün içinde aceleniz olduğu için atıştırmalık bir şeylerle karnınızı doyurmak istiyorsunuz, o zaman BAKS'ta sizin için harika bazlamalı tostlar var. Bazlamalı tost buraya gelen hemen hemen herkesin favorisi. Yine BAKS'ın soğuk ve sıcak sandviç türleri hızlıca açlığınızı bastırmak için deneyebileceğiniz seçenekler arasında. 

BAKS'ın tatlıları da en az atıştırmalıkları kadar seviliyor. Limonlu havuçlu kek, favori tatlılar arasında. Bununla beraber cheesecake seçenekleri arasında limonlu ve vişneli olanlar tazelikleri nedeniyle sık sık tüketiliyor. Ayrıca donut sevenler için de oldukça fazla seçenek olduğunu belirtmeden geçmeyelim. İçecek olarak ise BAKS'ın kahveleri sık tercih edilenler arasında. Özellikle pasta ile beraber sipariş eden birçok müşteri oluyor mekanda. 

BAKS uygun fiyatları, samimi ve canlı ortamıyla Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde en çok müşteri çeken cafelerden biri. Bu arada BAKS'ın pazartesiden cumartesiye kadar 07:30-20:30, pazar günleri ise 10:00-19:00 arasında hizmet verdiğini de belirtelim. 

İzmir'deki mekanlarla ilgili daha çok bilgi almak için 
www.otuzbeslik.com'a mutlaka uğrayın.

 

Kahvaltı
Brunch
Tatlı