Balçova Termal Otel

Korutürk Mahallesi, Vali Hüseyin Öğütçen Cd, 35330 Balçova/İzmir, Türkiye

Termal kaplıcalar, ülkemizde turizmin en önemli gelir kaynaklarından biridir. Hem tatil hem de şifa amacıyla kullanılan bu yerlerin geçmişi rivayetlere göre milattan önceki zamana, Agamemnon'a kadar uzanır. Agamemnon'un Truva Savaşı sırasında bugünkü Balçova'nın olduğu bölgeye gönderdiği askerlerin, burada kaldıkları zamanda iyileşmesi, Balçova'daki suların şifalı olduğuna inandırır ünlü komutanı ve buraya birçok hamam, çamur ve su havuzu yaptırır. Yıllar boyunca hem Osmanlı döneminde, hem de Cumhuriyet döneminde yapılan çalışmalarla Balçova ve Türkiye'deki diğer kaplıcalar günümüze kadar korunarak gelir.

 

Tarihteki ilk kaplıcalara ev sahipliği yapan İzmir'in güzel ilçesi Balçova, bugün de hala aynı şekilde hizmet vermektedir. Balçova'nın en popüler termal merkezi ise Balçova Termal Otel'dir.

 

Çeşitli düzenlemelerle, 1980 yılında hizmete başlayan otel, Türkiye'nin en büyük termal oteli olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca tedavi merkezi olarak da hizmet vermektedir.

 

Balçova Termal Otel'in 4'ü süit olmak üzere 204 odası bulunmaktadır.  24 odası engelli müşterileri için özel dizayn edilmiş olan toplam 408 yatak kapasiteli otel 7 bloğa ayrılmış şekilde konuşlanmıştır.  Otelin 200-300 ve 1500 kişilik tabldot ve a'la carte restoranları gerektiğinde hastalara özel diyet uygulamaları da sunmaktadır. Solaryum sistemi, yüzme havuzu ve 2 adet Türk Hamamı bulunan Balçova Termal Otel, bir çok farklı seçeneğin yer aldığı büyük bir sağlıklı yaşam merkezine sahiptir.

 

Balçova Termal Otel'in müşterileri, otelin sağlıkları için en iyi seçenekleri sunduğu konusunda hemfikirler. Jakuzileri ve tedavi merkezinde gördükleri fizik tedavi seanslarının sağlık sorunlarına en iyi çözümü sağladığını düşünüyorlar. Bunun dışında otelin doğa ile iç içe olan ortamının da müşterilere huzur verdiğini söylemek lazım.

 

Güleryüzlü çalışanları ve samimi ortamıyla, dilerseniz sadece dinlenmek için, dilerseniz de sağlığınız için Balçova Termal Otel, İzmir'de sizin için en iyi seçenek.

 

İzmir'deki oteller hakkında daha çok bilgi almak için www.otuzbeslik.com 'u takipte kalın.

Kartla ödeme
American express