Bisquitte Bornova

Kazımdirik Mahallesi, Süvari Cd., 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

7'den 70'e herkesin, her neslin en sevdiği yiyecekler arasında bisküvi vardır dersek, yalan olmaz. Bisküvinin anlamı herkes için aşağı yukarı benzerdir; samimiyetarkadaşlıkiçtenlik. İlk okulda en yakın arkadaşımızla paylaşırız yeri geldiğinde, lisede sevdiğimiz çocuğa açılmadan önce parktaki bankta otururken uzatırız. Ders arasında çay içmeye kantine oturduğumuzda yanımıza illa bulunur. Mesai saatinde masanın alt çekmecesinde bir adet yedeği mutlaka vardır. Kısacası bisküvi, sadece bir atıştırmalık değil, çocukluğumuzdan yetişkinliğimize kadar hayatımızın her anında yer alan bir yiyecek. 

İzmir'de, bisküvinin bu gerçeğinden yola çıkarak açılan bir yer var; Bisquitte. Bornova'daki bu mekanda hem dünya hem de Türk mutfağının en leziz yemeklerini, nefis tatlıları yerken, farklı içecekleri de deneyebiliyorsunuz. 

Bisquitte'nin en çok sevilen yemekleri arasında pizzalar var. Ton balıklı pizza müşterilerin favorileri arasında. Ayrıca köz patlıcanlı pizza da sık sık sipariş edilenler arasında. Bisquitte'ye gelenlerin buradaki mantıları çok beğendiklerini de belirtelim. Özellikle çıtır mantı, çok seviliyor. Bununla beraber tavuk yemekleri de oldukça popüler. Mantar soslu tavuk ve acıların tavuğu, tavuk severlerin en çok tercih ettikleri yemekler arasında ön sıralarda yer alıyor. 

Bisquitte'nin tatlılar konusunda da oldukça iddaalı olduğunu söylemek gerekiyor. Sufle, en çok tercih edilen tatlılar arasında burada. Ayrıca mekanın taze cheesecakeleri de çok seviliyor. 

İçeceklerde ise limonata, Bisquitte müşterilerinin favorisi. Bisquitte'nin limonatası sıcak İzmir günlerinde, ferahlamak isteyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Bunun dışında, Türk kahvesi de burada en fazla sipariş alan içecekler arasında. Özellikle, farklı bir kahve çeşidi olarak göze çarpan nutellalı Türk kahvesi çok seviliyor. 

Küçükpark'ta, Süvari Caddesi'nde yer alan Bisquitte konuksever personeli, isminin verdiği samimi ve canlı ortamıyla Bornova'ya yolu düşenleri bekliyor. 

İzmir'deki diğer restoran ve cafeleri daha yakından takip etmek istiyorsanız, 
www.otuzbeslik.com'a uğrayın.

 

Kahvaltı
Tatlı
Akşam yemeği