Bonjour Restoran

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Cd. No:2, 35210 Konak/İzmir, Türkiye

İzmir'in göz bebeği Kordon'da bulunan Kordon Otel, 2007 yılından beri bünyesinde bir cevher barındırıyor: Bonjour Restaurant. 1960'larda Suzan ve Orhan Uslu tarafından açılan Bonjour Restaurant, Wiener Schnitzel, Karaorman Pastası ve pizza gibi Avrupai tatları menüsünde bulundurarak İzmir'e bu ürünleri tanıtmış ve birçok restorana öncü olmuştur. Sonrasında gençlerin buluşma mekanı hatta bir dönemde gece kulübü işletmesi haline gelmiş, en sonunda da Kordon Otel'in yemek bölümü halini almış.

Kordon her zaman İzmirlilerin bildiği, Alsancak'ta bulunan, merkezi bir buluşma noktası olmuştur. Bünyesinde barındırdığı koşu yolları, bisiklet yolları, yeşil çimeni ve efsanevi deniz manzarasıyla turistlerin dikkatini en çok çeken yerlerden biri olması, ayrıca da ev sahipliği yaptığı restoran, cafe ve mağaza gibi mekanların varlığı da burayı popüler yapan etmenlerden. Bonjour Restaurant da bu mekanlardan biri.

Şık ve modern dizaynı ile gündüzleri eğlenceli ve dinamik geceleri ise romantik bir ortam sunan Bonjour Restaurant, 1997 yılında Türk Patent Enstitüsü'nden almış olduğu marka tesciliyle uzun yıllardır İzmir'de bulunuyor. Ayrıca Bonjour Restaurant verdiği catering servisiyle de çok dikkat çeken bir işletme.

Dünya mutfaklarından çeşitli ve birbirinden lezzetli tatlar sunan bu elit restoranın İzmir'in en gözde tatil beldesi olan Çeşme'de de iki tane şubesi var. Bunlardan biri beach club olarak işlerken diğeri de gurme yemeklerini bünyesinde barındıran bir restoran şeklinde hizmet veriyor. Müdavimlerinin en çok beğendiği tatlar ise yufka kasenin içinde hazırlanan Fiesta Salata ve ızgara dana bonfileden hazırlanmış olan Steak Napolyon.

Eğer siz de tatiliniz için İzmir'i seçmişseniz, Kordon'da elit ve romantik bir yemeğin tadını çıkarmak istiyorsanız Bonjour Restaurant tam da size göre.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

 

Kahvaltı
Akşam yemeği