Bravo Patisserie

Bostanlı Mahallesi, 35540 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

İzmir'deki bir çok kafe, pastane vb. mekan aile ortamını aratmayan sıcaklıktadır. Bir kez girdiniz mi, ayrılmak istemezsiniz. Çalışanlar, dükkanların sahipleri hep ailenizin birer üyesiymiş gibi davranırlar sizlere. Hesap öderken dahi bu samimiyeti hissedebilirsiniz. Bu yüzden bu mekanların İzmir'de popüler olmaları sürpriz değil. Bu aile sıcaklığını yaşayabileceğiniz mekanlardan biri de Bravo Pastanesi. 

1997 yılında, Sevgi ailesinin açtığı butik bir pastane olarak hayatına başlayan Bravo Pastanesi Karşıyaka'da misafirlerini ağırlar. Yıllar içinde büyüyen pastanenin, Mavişehir'de 2. şubesi de açılır. Fakat 19 yıldır Karşıyaka'da da ilk günkü kalitelerinden ve pasta, cheesecake, kurabiye vb. butik üretimlerinden ödün vermeden hizmete devam ederler. Bugün hala İzmir'in ve Karşıyaka'nın en popüler pastanelerinden biri olarak sıklıkla tercih edilir. 

Bravo Pastanesi'nin dondurmaları müşterilerin favorisi. Özellikle mozaik dondurmanın tadı herkesin dilinde. Bunun dışında tıpkı mozaik dondurma gibi pastanenin kendi ürünlerinden olan menekşeli ve sakızlı dondurma da en çok tercih edilen dondurma çeşitleri arasında. Ayrıca bitter çikolatalı dondurma da yine sevilenler arasında. Buraya gelip de dondurma yememezlik etmeyin diyoruz, mevsim kış olsa bile. Çünkü gelen herkes şehrin en iyi dondurmasının burada olduğunu söylüyor. Bravo Pastanesi'nin sadece dondurmaları meşhur değil, pastaları da en az dondurmaları kadar leziz. Özellikle çikolatalı rulo pasta, müşterilerin favorisi dersek yanlış olmaz. Bunun dışında pastanenin kendi imalatı olan estherazi pasta da gelen misafirlerin en çok tercih ettikleri arasında. Dondurma ve pastalar dışında da buranın birçok sevilen tatlısı var; örneğin harika tiramisuları gibi. Ayrıca çayınızın ya da kahvenizin yanında atıştırmalık bir şey arıyorsanız, Bravo Pastanesi'nin harika kurabiyelerinden mutlaka sipariş verin. 

Bu arada belirtmeden geçmeyelim, bütün bu harika yiyecekleri Bravo Pastanesi'nde oldukça uygun fiyatlara yiyebiliyorsunuz. 

Aile ortamı, ilgili ve samimi çalışanlarıyla Bravo Pastanesi Cemal Gürsel Caddesi'nde misafirlerini bekliyor. Eğer yolunuz Karşıyaka'ya düşerse siz de mutlaka uğrayın. 

İzmir'deki diğer pastaneler ve kafelerle ilgili daha çok şeyi öğrenmek istiyorsanız www.otuzbeslik.com'u takipte kalın.

 

Tatlı
Akşam yemeği
Kokteyl