c

Kültür, 1378. Sk. No:24/B, 35220 Konak/İzmir, Türkiye
Gençlik yıllarımda başladığım fotoğraf yolculuğumda, 40. yılı geride bıraktım. Ne kadar da çabuk geçti o güzelim yıllar, hala inanamıyorum; demek ki an‘ları dolu dolu yaşamanın verdiği mutluluk olsa gerek.
İzmir, Alsancak’ta kendi adımı taşıyan fotoğraf stüdyomda siz sevgili dostlarla ve sanatseverlerle çeyrek asra yaklaşan birlikteliğimiz halen sürmekte. Bu geçen zamanda, hızla gelişen dijital teknoloji,yani analogtan elektronik parmağa geçiş süresi inanılmaz bir süratle devam ediyor. Herşeye rağmen, sizlerin desteği ve gücü sayesinde 25 yıl hizmet sektöründe ayakta kalabilmenin haklı gururunu yaşıyorum. Bizi bu günlere getiren dostlarıma, arkadaşlarıma ve de sanatseverlere çok ama çok teşekkür ederim.
Fotoğraf, benim için büyük bir aşk, yaşam iksirim, varolma sebebim. Benim için fotoğraf, kağıda yansıyan bir izdüşüm değil; her zaman karanlığın içinde farklı bir ışığı aramak ve de güzelliğin peşinde koşma nedenim oldu. Fotoğraf çalışmalarımı “Aykut Uslutekin Fotoğraf Atölyesinde” sürdürmeye devam ediyorum...
Şu aralar stüdyonun dışında bir başka işkoluna yelken açıyoruz. Umarım siz dostlarımla birlikte başarırız. Stüdyomuzun bir bölümünü butik bir galeriye dönüştürdük .
8000 bin yıllık tarihi, aynı zamanda kültür başkenti de olan güzel İzmir’imize, daha çok sanatçı ve sanatseveri buluşturma noktasından yola çıkarak Galeri FA ‘yı kurduk.
Galeri FA ‘da, ne gibi etkinlikler olacak? Resim, fotoğraf, yontu, seramik, müzik, sinema, workshop, kısaca içinde sanat olan ve sanat kokan tüm aktivitelere kapımız hep açık.
Kartla ödeme