Deniz Restoran

Atatürk Cad. No:188/B Alsancak/İzmir
+902324644499 arama yap

İzmir denince akla sağlıklı, hafif yemekler gelir. İzmir, Ege mutfağı, sebze yemekleri, balık ve zeytinyağlılar anlamına gelir. Binlerce yıllık tarihinde, onlarca medeniyet bu toprakları evi bilmiş. Bu insan farklılığı da Ege'nin mutfağına yansımış, zenginleştirmiştir. İzmir'in zengin mutfağının tadına varabilmeniz için de mekan seçiminiz oldukça önemlidir.

İzmir'in en gözde restoranı hiç, kuşkusuz Deniz Restoran. İzmir Palas Oteli'nin altında hizmet vermekte. Ünü İzmir'in dışına taşmış mekanda, İzmir dışından ve yurtdışından oldukça fazla müşterisi bulunmaktadır.

"Denizden Gelen Lezzet" sloganıyla 30 yıldan fazladır deniz mahsullerini kaliteli hizmet anlayışıyla sunan Deniz Restoran, İzmir Kordon manzarasıyla adıyla bütünleşmiştir. Kışın 150 kişilik büyük salonu ve sigara içenler için 50 kişilik küçük salonu bulunuyor. Yazın gelmesiyle her şey daha keyifli bir hal alıyor, deniz manzarasıyla 200 kişilik kapasiteli açık alanı denizin yanı başında deniz ürünlerini tatma keyfi yaşatıyor.

2011 yılında başlattıkları Deniz E- Mönü uygulamasıyla dikkat çeken işletme, Türk müşterilerin yanı sıra yabancılara da bu konuda yardımcı oluyor. İtalyanca, İngilizce, Fransızca, Yunanca, Almanca ve Türkçe desteği bulunan E - Mönü' nün içeriği; fiyat listesi, fotoğraflar, yemeklerde kullanılan malzemelerden oluşuyor. Deniz ürünü severlerin uğrak yeri olması sebebiyle her zaman kalabalık mekanda servis aksamıyor.

Kuruculuğunu ve işletmeciliğini Yılmaz Ramazan ÇELİKKAYA'nın önderliğinde oğulları Metin - Ercan - Sabri ÇELİKKAYA üstlenmiştir. 1981 yılından beri aynı hizmet kalitesinde yoluna devam etmektedir.

Gurmeler ve çeşitli yayın organları tarafından Türkiye'nin en iyi balık ve kalamarını yapan yerdir. Birçok kez birincilik ve çeşitli ödüller alması da bunun kanıtı gibidir. İş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren, iş ve grup yemeklerinin yanı sıra ailecek yemek yeme ortamı olan Deniz Restoran ünlülerin de uğrak yeridir. Oyuncu, şarkıcı, futbolcu derken ünlü müdavim sayısı uzayıp gitmektedir.

Balıkları, mezeleri, ara sıcakları, tatlılarıyla burası şehrin fenomeni. Deniz Restoranın Karşıyaka ve Üçkuyular'da şubesi bulunmaktadır.

Sadece mezeleriyle bile karnınızı doyurabileceğiniz Deniz Restoran'da her zaman taptaze deniz ürünleri, işinin piri ustalarca hazırlanıyor. İzmir'in en keyifli kısmı, Birinci Kordon'da özellikle yazları balık ve meze hatta rakı ve sohbete doyum olmaz, bizden söylemesi.

 

Deniz Restoran ve daha fazlası için www.otuzbeslik.com 'u takipte kalın.

Tatlı
Akşam yemeği
Şarap
Mutfak Türk