Ege Sanat Atölyesi

Alsancak Mahallesi, 1467. Sk. No:6, 35220 Konak/İzmir, Türkiye
Ege Sanat Atölyesi (ESA), Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu'nda başlayan sanatsal faaliyetlerimize mezuniyet sonrasında da devam edebilmek için Mart 2008’de İzmir’de oluşturduğumuz sanatsal bir alandır. Bu alandaki faaliyetlerimizi Temmuz 2008’den bu yana Alsancak’taki yeni mekanımızda sürdürmekteyiz.  
 
Mekanımız sanatsal alanda bir üretim ve araştırma merkezidir. Mekanımızda devam eden atölyelerimiz tiyatro, çağdaş dans, t’ai chi ch’uan ve senaryo yazımı üzerinedir ve herkese açıktır. Ayrıca atölyelerimizin katılımcıları temel eğitimlerden geçtikten sonra ESA bünyesinde sanatsal faaliyetlerini sürdürmek isterlerse, onları var olan üretim alanlarımıza dahil ediyoruz. ( tiyatro, performans)
 
Mekanımızda atölyelerin dışında sanatsal okumalar, performans gösterileri ve sinefil bir halin yayılması amaçlı kısa film gösterimleri ve söyleşileri de yapılıyor. Topluluğumuzun tiyatro oyunları ise Sahne Terminal’de oynanıyor.
 
Atölye ve etkinlik tanıtımlarımızı buradan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, siz de aramıza katılabilirsiniz.