Ege Sanat Merkezi

Karşıyaka Haritada gör
Donanmacı, 35530 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

Çocuklar; bizim çocuklarımız. Bizim gelecekteki gençlerimiz; hayat dallarımız. Biz, onlara yatırım yapıyoruz. Sanatı paylaşırken geleceğimizi emanet ettiklerimize, onlardan öğrendiklerimizle biçimlendirdiğimiz sanat yaşamını sorumlulukla yerine getirmeye çalışıyoruz. Özel bir kurum olan Ege Sanat Merkezi15 yıldır hem sanatçı hem de eğitici olan öğretmen kadrosuyla hep iyiyi ve güzellikleri keşfetme çabasıyla bu günlere geldi.

Son bir yıldır sanatın ve sanatseverlerin hizmetine sunduğumuz yeni mekanında Karşıyaka’nın ve İzmir’in seçkin bir kültür merkezi olduk.

Ege Sanat’ın bünyesinde bulunan 300 kişilik tiyatro salonu ve 85 kişilik sinema salonu sanatseverlerle buluşmaya hazır. Amacı; öğrencilere hizmet vermek ve sanatseverlere mekan sağlamak olan Ege Sanat Merkezi bünyesinde: 20’yi aşkın branşta sanat dersleri, öğrencilerden oluşan gençlik orkestrası konserleri, klasik dans gösterileri, tiyatro, şu an kuruluş aşamasında olan ‘’Ege Sanat Sinema Kulübü’’ ve projelendirilen çocuk filmleri ve yetişkinler için sanat filmleri gösterimleriyle yeni sezona merhaba diyoruz.

Kurumumuzu kentimizin sanat platformuna dönüştürme çabasındayız. Bu nedenle kendimizi proje oluşturmaya ve yeni açılımları bünyemizde gerçekleştirmeye adadık. Gençlerin daha çok sanatla uğraşmasını ve yeni duyguları keşfetmesini istediğimizden, kendi bünyemizi sosyal boyutlarıyla ele alarak burslu öğrencileri de kurumumuz bünyesine almaya hazırız. Bunu sağlarken de resmi ve özel kuruluşların desteğini arkamıza almamızın daha iyi sonuçlar vereceğini göz ardı etmemek gerekir. ‘’Ege Sanat Merkezi’’ sorumluluklarının bilincinde olan bir kurumdur. ‘’Ege Sanat Merkezi’’ yaşamı kolaylaştıran her türlü manevi tatmin özelliği olan SANAT’ı, zevk haline getiren bireyleri aramızda görmek için elinden geleni yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir.