Ekmekiçi - Alsancak

Kıbrıs Şehitleri Cd. 1443 Sk. No:33 Alsancak/İzmir

2000 yılında Alsancak Kıbrıs Şehitleri şubesiyle kapılarını açan Ekmekiçi; geleneksel lezzetlerimizi, çağdaş yöntemlerle müşterilerine ikram eden bir marka. 2008'e kadar İzmir'de boy gösteren Ekmekiçi; franchise sistemiyle tüm Türkiye'ye açıldı. Ve 1,5 yılda 17 şubeye ulaştı.

Ekmekiçi markasının arkasında 1983'den beri bu sektörde bulunan Çağdaş Tur. İnş. Tarım ve Gıda A.Ş var. Hazır yemek alanında İzmir'de kurulan ilk 5 yemek fabrikasından biri olan ve kısa zaman içerisinde İzmir'in saygın kuruşları arasına giren Çağdaş A.Ş.; çeşme Pırıl Otel ve Dilaila Beach tesisleriyle turizmi de faaliyet halkasına eklemeyi başarmıştır.

Biraz da Ekmekiçi'nin neden lezzetli olduğuna göz atacak olursak;

Ürünlerinin hiçbir malzemesinin katkı maddesi içermiyor olmasıyla başlayabiliriz. Bu hassasiyetle özel anlaşmalı kuruluşlarla çalışan Ekmekiçi, gıda güvenliği prosesini üretim öncesinden garantiye almaktadır. Gıda mühendislerinin gözetiminde, ISO 2200 gıda güvenliği yönetim sistemine uygun şekilde tek bir merkezde üretilerek, soğuk dengesi korunarak şubelere dağıtılıyor. Böylece şubelerdeki lezzet birliği sağlanmış oluyor. Ayrıca Ekmekiçi, ürünlerini periyodik olarak hıfzısıhhada analiz ettiriyor.

Et döner, tavuk döner ve lahmacunları günlük üretiliyor. Kebap etleri zırh bıçağında kıyılıyor ve böylece et lezzetini kaybetmemiş oluyor. Dönerler odun ateşinde, kebaplar ve köfteler kömür ateşinde pişiriliyor. Parmak patatesler 1. Sınıf patates olup, etleri Balıkesir'den gelmektedir; ayrıca yine Balıkesir'den gelen kokoreci yıl boyunca süt kuzudan yapılmakta.

Kıyma içermeyen yaprak dönerleri, özel tariflerle soslanarak , usta ellerden çıkmaktadır. Ekmekiçi Köy Gobit, Ekmekiçi markasına özel bir ürün olup, közlenmiş patlıcan sosuyla servis ediliyor. Ekmekiçi Köy Çeşni, tavuk budundan yapılmakta ve bol baharatıyla kokoreç tadında. İçli Köftesi Gaziantep ve Kahramanmaraş'tan getirtilen baharatlarla ince ve çıtır olarak hazırlanmaktadır. Künefe ise Antakya'dan gelen özel peynir ve kadayıfla yapılmakta.

Çevre temizliğine de oldukça önem veren mekan, personelini yemek üretimi ve servisiyle ilgili üç ayrı eğitimden geçirmekte. Ekip kişisel temizliğine özen gösterirken el ve yüz temizliği için gün için de sık sık anti bakteriyel temizlik maddeleri kullanmaktadır.

İzmir'de birden çok şubesi bulunan Ekmekiçi, yöresel lezzet arayanların tercih edebileceği bir mekan. Bu konuda oldukça hassas olan mekanın kebap, döner ve tatlı konusunda oluşturduğu menü, oldukça iştah açıcı.

Daha fazla İzmir mekanları için www.otuzbeslik.com 'u takipte kalın.

 

Brunch
Akşam yemeği