Elegant Güzellik - Estetik

Mimar Sinan Mahallesi Ali Çetinkaya Bulvarı No 34 Alsancak/İzmir

Güzel denilen değer, herhangi bir nesneye yüklenen, taşınan değerdir. Bir canlı, bitki ya da sanat eserine güzel denir. Tarih boyunca sanatçılar ve kuramcıları güzeli açıklamak için çeşitli yargılarda bulunmuşlar, güzelliğin karşılığını tanımlamaya çalışmışlardır.

Dünden bugüne estetik ve güzellik yan yana anılan, aynıymış gibi gibi duran iki kavram gibi görünmüştür. Bakış açısı ne olursa olsun "güzellik" olgusu kişiye ve zaman göre değişmektedir. Estetik, başlı başına bir derinlik ifade etmektedir ve buna karşın gerek zaman gerekse başka etkenlerden dolayı güzellik ve estetik birlikte anılır olmuştur. Ve bu iki kelimin bir araya gelmesi mükemmelin tanımını vermektedir.

Güzellik, dönemsel ve yerel olarak değişiklik gösterebilen bir kavramdır. İnsanlık tarihine bakılınca "güzel" hep değişmiş. Değişmeyense güzel olmak uğruna uğraşılan uğraşlar olmuştur.

Doğaya ters düşse de kadınların her zaman genç ve güzel kalması beklenir bir durum olmuştur. Kozmetik, zayıflama ilaçları, diyetler, güzellik merkezleri, estetik cerrahi bu beklentinin karşılanması için bir hayli gelişti ve ekonomide bir pazar oluşturdu.

Kendi güzelliklerinin, dayatılan beden sınırlarından çok daha fazlası olduğunu düşünenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Güzelliğin dıştan değil, içten geldiği bilincine erişmiş, kendi mutluluklarını, iyiliklerini, özgüvenlerini özetle kadınlıklarını kendilerince ortaya koymanın da güzellik olduğuna inan birçok kadın var.

Televizyonlar bilboardlar derken, güzellik kavramı insanların bilinçaltına itilmekte, insanlara psikolojik baskı yapılmaktadır. Aslına bakılırsa, güzellik doğal olmakla eş değerdir. Bakımlı olmak, güzel olmak için değil; bedenine, insanın kendisine duyulan saygıdan dolayı spor yapmak ve bakımlı olmak en güzelidir.

Bakımlı olmanın birincil şartı cilt temizliği, evlerde kişisel olarak derinlemesine yapılamayacak bir şeydir. Bunun profesyonel kişilerce yapılması gerektiği düşünüldüğünde güzellik merkezlerinin gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Cilt, vücut temizliği ve fazlalıklardan kurtulma bizleri psikolojik olarak da iyi hissettirecek, kendimize güven duymamızı sağlayacaktır.

İzmir'deki Elegant Güzellik - Estetik merkezi, bunun için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Cilt bakımı, anti aging, bölgesel zayıflama, ve epilasyon gibi güzellik uygulamaları, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetiyle uygulanmaktadır. Bu sektörde iyi bir hizmet sunarak, sektörün hizmet kalitesini artırmayı kendisine misyon edinmiştir.

Elegant Güzellik - Estetik, güzellik alanında dünya standartlarını yakından takip ederek, bilimsel çalışmalara dayanan modern yöntemleri uygulamaktadır. Teknolojinin geliştirmiş olduğu son ürün, cihaz ve ekipmanların Türkiye'de uygulanmasını sağlayarak da, güzellik sektörünün ilerleme kaydetmesini vizyon edinmiştir.

İzmir mekanları ve diğer güzellik merkezlerinden haberdar olmak ve üyelerine özel kampanyalardan faydalanmak için www.otuzbeslik.com 'u takipte kalın.

Kartla ödeme
American express