Mekanlar

Endülüs Meyhanesi

Yeri

Iletişim Bilgileri

Özellikleri

  • 6.0
  • Fiyat
  • Rezervasyon
  • Kartla ödeme
  • Dışarda oturma
  • Canlı müzik
  • Wi-Fi
  • Tatlı
  • Akşam yemeği
  • Kokteyller

Fotoğraflar

Hakkında

Meyhaneler yemek yemek için değil, sohbet ve muhabbet için gidilen mekanlardır. Meyhaneler yalnızca rakı içilen yerler de değildir. Ve meyhaneler isimlerinden ziyade orayı çalıştıran meyhanecilerin isimleriyle anılırlar.

Meyhane kültürü; Rumlardan günümüze kadar uzanmıştır.

Meyhanelerde genel olarak rakı ve şarap içilir. Tek başına içine dönmek isteyen de, kalabalıkla fasıl dinlemek isteyen de meyhaneye gider. Meyhaneler, " demlenme" yerleridir, bazen kederlenir bazen de hep birlikte, şarkıya eşlik edilir.

İzmir meyhanelerinden biri olan Endülüs; İnşaat ve gayrimenkul işiyle uğraşan Şinasi Daşdemir ve Nebi Müjdealan'ın şakalaşması sırasında ortaya çıktı. İşleri gereği iş yemekleri düzenlemek durumunda kalan iki arkadaş, yarı şaka yarı ciddi " Kendimize bir yer açalım, her misafirlerimizi ağırlar hem de ticaret yapmış oluruz" yorumları ciddiye bindi ve mekan açıldı.

Uzunca bir fizibilite çalışmasından sonra, İzmir'de bir hayli restoran, bar, disko gibi eğlence mekanlarının olmasına karşın, ailecek gidilebilecek meyhane tarzı bir yerin olmaması dikkatlerini çekti ve böylece 17 Haziran 1998'de Meyhane Endülüs doğdu.

Meyhane tarzında ana yemekleri, ara sıcakları ve elbette mezelerinin üzerine bir de seçtikleri müzikler de eklenince mekan Egelilerin tercihi olmaya başladı. Pazar günleri hariç, haftanın her günü Endülüs Fasıl Grubu ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Yalçın fasıl müziğinin hoş örneklerini sunuyor. Sevil Sarıer ise hareketli ve güzel şarkılarıyla konukları coşturuyor.

Daşdemir ve Müjdealan; mutlu olduklarını çünkü; Meyhane Endülüs'te çok güzel şeyler yaşadıklarını ve yaşattıklarını dile getiriyor. Mekanları şimdiye kadar, bir çok ünlü iş adamı, sinema ve televizyon dünyasının renkli simalarına ev sahipliği yaptı. Üç kez güzellik yarışmasına da ev sahipliği yapan mekan, Hürriyet Gazetesi tarafından " Fasıl Müziği Yapan En İyi 10 Mekan listesinde 3. sırada yer aldı.

İnsanlar tarafından fasılı ve lezzetleri oldukça beğeniliyor. Meyhane denilince akla Endülüs geldiğini dile getirenler var. Dekoru ve ortamıyla meyhane atmosferi tatmak isteyenler için doğru adres.

Yer bulmanın sıkıntı olduğu da söylentiler arasında, siz siz olun rezervasyon yaptırmadan gitmeyin. İzmir'de yaşıyorsanız ya da yolunuz düştüyse ve biraz "demli" bir eğlence isterseniz siz de Endülüs Meyhane'nin yolunu tutabilirsiniz..

Endülüs Meyhane ve daha fazlası www.otuzbeslik.com ' u takipte kalın.


<![if !supportLineBreakNewLine]>
<![endif]>

 

Şu anda bir etkinlik yok

Eklememizi istediğin mekanı bize öner, ekleyelim.

Twitter'da Endülüs Meyhanesi