Estrella Estetik

Gazi Osman Paşa Bulv. No:26, 35210 Konak/İzmir (Gürel Tower)

Güzellik değişken bir kavram olup, tarih boyunca güzellik uğruna kullanılan uğraşlar değişmiş, şekil değiştirmiştir. Şişman kadınların güzel sayıldığı dönemlerden sıfır beden kadınların güzel bulunduğu dönemlere geçilmiştir.

14. yüzyılda İtalya'da başlayan Rönesans ile sanat, bilim ve politik alanda keşif dönemi başladı. Ve bu dönem geniş alınlı kadınlar güzel sayıldı. O dönemin kadınları geniş alınlı olmak için ya saçlarının ön kısmını kazıttı ya da tuhaf bileşimli kremlerle saçları dökme yoluna gitti. Bu güzellik anlayışı silinip gitti ama o dönemin tablolarında birçok kadının açık alınlı olduğu görülmektedir.

Ultra ince belli kadınlar gözde oldu sonra, elbiselerin altına giyilen korseler daraltıldı. Pek çok kadın o dönemde ince görünmek adına nefes almakta zorlandı.

Bir dönem de soluk benizli kadınlar güzel sayıldı. Günümüzde bronzluk gözdeyken o dönem, bronzlaşmış olmak dışarıda tarlada çalışmak anlamına geliyor ve avamlığı temsil ediyordu.

Kadınların ayakları bağlanırdı ki, büyümeyip küçük kalsın. Tuhaf saçlara ne demeli peki? Bir ara da onlar modaydı. Her dönemin güzellik için olmazsa olmazı saçlar, Viktorya döneminde kocamandı. Geniş, büyük peruklar yapıldı, kafada durması için ahşap kafa çerçeveleri bile yapıldı.

14 ve 15. Yüzyılın kadınları şişmandı, o dönemin resimlerine bakıldığında bu açıkça görülebilir. Sonraki dönemse zayıf, küçük göğüslü,ince sırtlı kadınlar güzel sayıldı. Rejim yapan kadınlar, korseyi sıktıkça sıkanlar, göğüsleri büyümesin diye sıkıca sardı.

Neyse ki, günümüzde böyle saçma genel geçer güzellik anlayışları yok. Günümüze, "zevkler ve renkler tartışılmaz" düşüncesi hakim diyebiliriz. Güzellik kişiden kişiye değişen bir algı olup çıkmıştır. Ama görüldüğü üzere kadınlar için yüzyıllar boyunca güzellik önemli bir kavram olmuştur. 21. Yüzyılda güzellik için temel kavram bakımlı olmaktır. Zira çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır cümlesi bu durumu yansıtmaktadır.

Kişisel olarak baş edemediğimiz bakımlar için güzellik merkezleri kurulmuştur. Bu merkezler bizim için profesyonel ellerle bakım yapmakta, güzelliğimizi bakımlı bir halde ortaya çıkarmaktadır.

İzmir'in estetik merkezlerinde Estrella Estetik bunlardan biridir. Deneyimli personeli, hijyene verdiği önemi ve ferah merkeziyle müdavimlerine kendilerini iyi hissettirmek için her ayrıntıyı düşünmüş.

İzmir Alsancak'da bulunan Estrella Estetik'in verdiği hizmetleri saymak gerekirse;

Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Kavitasyon'la bölgesel zayıflama, Karboksiterapi Etkisiyle dolaşımın hızlandırılması, Kimyasal Peeling, Cilt Yenileme, RadyoFrekans İle İncelme, LPG İle Bölgesel İncelme Kalıcı Makyaj , Kirpik Ekimi - Perma, Kaş Alımı, Manikür - Pedikür, Sir Ağda, Botox, Estetik ve Plastik Cerrahi olarak sıralabilir.

 

İzmir'in diğer güzellik merkezleri için www.otuzbeslik.com 'u takip etmeye devam edin.

Kartla ödeme