Ferdi Baba Restoran - Port Alaçatı

Alaçatı mahallesi AlaçatıYat Limanı Alaçatı port, 35350 İzmir, Türkiye

Balığı rakıdan, akşamı keyiften ayıramayan İzmirlilerin yıllardır aşina oldukları bir başka Çeşme klasiği de Ferdi Baba. 1981 yılında Ferdi Kabak tarafından Çeşme'nin Aya Yorgi koyunda küçük bir işletme olarak başlayan lezzet serüveni 35 yıl sonra Alaçatı Köyiçi, Alaçatı Port Marina ve Çeşme Marina'da olmak üzere 3 ayrı restoran ile devam ediyor. Yıllardır Çeşme'de rakı balık keyfi denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Ferdi Baba, vazgeçilmez kalitesiyle her sezon yerlilerin ve tatilcilerin bir numarası olmaya aday.

Ferdi Baba Alaçatı Port Marina şubesi diğer şubeler gibi dört mevsim açık. Kış sezonunda 150 kişi ağırlayabilen kapalı alanı, yaz sezonunda ise 800 m²'lik, 250 kişiye hizmet verebilen toplam alanı ile konuklarına muhteşem lezzetlerini sunuyorlar.       

Dolaptan bizzat seçeceğiniz günlük taze balıkları, muhteşem ara sıcakları, nefis mezeleri ve geniş içki menüsüyle Ferdi Baba'da geçireceğiniz saatlerin tadı damağınızda kalacak. Yoğurtlu levrekli balık kebabı, ahtapot ızgara, ahtapot şiş, lagos, şevketi bostan, fener kavurma gibi spesiyalleri bulunan mekanın en önemli artılarından biri de benzersiz manzarası. Çeşme akşamlarının tadını dost sohbeti ve nefis yemeklerle çıkarmak için Ferdi Baba mükemmel bir seçim. Dilerseniz maç günleri maç yayınını da izleyebiliyorsunuz.

Özel günlerinizde kutlamalarınız, romantik yemekleriniz, önemli iş yemekleriniz için tercih edebileceğiniz Ferdi Baba yılların kalitesi ve nezih ortamı ile sizi her zaman hayran bırakacak. Özellikle yaz sezonunda yoğunluğun yüksek olmasından dolayı rezervasyon yaptırmayı ve yemekten sonra enfes balbadem suflesinin tadına bakmayı sakın unutmayın. Meyve ikramı da cabası. Çeşme'de rakı-balık keyfini doyasıya yaşamak için siz de mutlaka Ferdi Baba'ya uğrayın.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

Kartla ödeme
American express