Forum Bornova

Kazım Dirik Mah. 372. Sok. Bornova/İzmir

Ege bölgesinin ve İzmir'in ilk açık alışveriş merkezi Forum Bornova, Multi Turkmall tarafından Bornova İzmir'de 12 Ekim 2006'da açılmıştır ve bu, firmanın zamanla tüm Türkiye'ye yayılacak forum AVM zincirinin ilk halkasını oluşturmuştur.

Kentin Kuzey Doğusunda Ege Üniversitesi'nin yanında konuşlanmış Forum Bornova, lokasyon itibariyle ziyaretçilerine ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Değişimin, eğlencenin ve yeniliğin alışverişle harmanladığı Forum Bornova, şehrin yaşam merkezi olarak yoluna devam etmekte.

Açık ve kapalı alanlarıyla Forum Bornova' da tanınmış markalar yerini almış. IKEA, Kipa Extra, yerli ve yabancı ünlü giyim ve elektronik markalar derken, mağaza sayısı 128'i bulmaktadır. Yedi salona sahip Cinemaximum sinemaları, çocuklar için eğlence alanları ve 3.000 araç için otoparkı bulunmaktadır. Ve toplamda 62.000 m²'lik bir alana sahiptir.

Ege mimarisinin Akdeniz kasabası ölçeğinde inşaa edildiği Forum Bornova'da iki ayrı bulvar, birbirine bağlanan meydanlar ve dört ayrı sokak bulunmaktadır.

Başta Ege olmak üzere, geleneksel Türk mimarisinin kendine has özelliklerini yansıtan sokakları, terasları, kafe ve restoranları, köprülerle birbirine bağlanmış ortak alanları ile alışveriş merkezinden çok şehrin devamı, ferah bir yaşam alanı gibidir. Bu haliyle bir alışveriş merkezinden çok tatil köyünü andırmaktadır.

Yapılan çevre düzenlemesiyle İzmir'in doğal dokusuyla bütünleşmiş olan Forum Bornova, ahşap pergola ve tenteleri, palmiye ağaçları, çeşmeleri ve havuzlarıyla doğal bir ortamda alışveriş keyfi sunmaktadır. Oluşturduğu sinerji ile İzmir'in sıcak geçen mevsimleri de düşünülünce açık hava AVM fikri oldukça keyif verici olsa gerek.

Adı her ne kadar avm olarak geçse de açık hava olarak dizayn edilmiş olması daha ferah ve telaşsız bir alışveriş ortamı sağlıyor. Çoğu kişiye göre sıkıcı gelen AVM'lerin o bilindik boğuculuğundan sıyrılıyor.

Alışverişin yanı sıra düzenlenen aktiviteler ve konserlerle sosyal bir alan tanımının içini dolduran Forum Bornova çocuk kulübü ile çocuklar için de rengârenk bir dünyanın kapılarını açıyor.

Ayrıca Forum Bornova'nın 2008 yılında ICSC tarafından European Shopping Centre Awards finalistlerinden biri olarak Avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi seçildi.

Forum Bornova ve İzmir mekanlarını www.otuzbeslik.com dan takip edebilir. Üyelerine sunuduğu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Kartla ödeme
American express