Meşhur Hisarönü Şambalicisi

Konak Mahallesi, 901. Sk 13/A, 35250 Konak/İzmir, Türkiye

İzmir'in en ünlü lezzetlerinden biri şambali. İzmirliler bilir, şambalinin tadını değme tatlı vermez. Farklı bir şehre gittiklerinde en çok özlenen lezzetlerden biri de hep şambali olur. Her ne kadar farklı isimlerle farklı şehirlerde de bulunsa da, İzmir şambalisinin tadını hiçbiri vermez.

Meşhur Hisarönü Şambalicisi her İzmirlinin bildiği, İzmir dışından gelenler içinse 'saklı bir cennet' tabir edebileceğimiz bir yer. 2 metrekarelik küçücük dükkanlarında benzersiz bir lezzet sunuyorlar. Dışarıdan bakınca aldanmayın, gurme restoranlar kapışamaz bu lezzetle. Zaten kapıda göreceğiniz kuyruk az çok anlatacaktır bu küçücük dükkanın neden bu kadar çok sevildiğini.

Yıllardır aynı yerinde hizmet veren Meşhur Hisarönü Şambalicisi sizi eski günlere, güzel anılarınıza da götürecek. İlk kez geliyorsanız bile farketmez, yaşatacağı mutluluk tarifsiz olacaktır. Sadece gidin ve bir 'kaymaklı tarçınlı' söyleyin. Gerisini onlara bırakın.

Meşhur Hisarönü Şambalicisi'nin lezzet sırrını mı merak ediyorsunuz' Hemen söyleyelim. Şambalilerde 1 gram bile yağ kullanılmıyor. Tepsiler odun ateşinde yavaş yavaş pişiriliyor. En önemlisi ise, hepsi günlük olarak tüketiliyor, ertesi güne asla bırakılmıyor. Zaten isteseler bile müdavimler bırakmaz.

Şerbetli tatlıları yiyemeyen ya da ağır oldukları konusunda önyargılara sahip insanlar için birebir bu lezzet. Pişirilme şekli sayesinde son derece hafif. Tek sorun yedikçe yiyesinizin gelmesi. Bir tane asla yetmiyor.

Eğer siz de tatlı denince akan sular durur diyenlerdenseniz ve bu lezzeti hala denemediyseniz vakit kaybetmeden Kemeraltı'na gitmelisiniz. Meşhur Hisarönü Şambalicisi'ni bulmak çok kolay, kapısındaki uzun kuyruğu takip edin yeter. Merak etmeyin, kuyruk oldukça hızlı ilerliyor.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

Kartla ödeme