IEEE İYTE Öğrenci Kolu

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Gülbahçe Mah., 35430 Urla/İzmir, Türkiye
Dünyada 160 ülkede 430,000 üyesi ile hizmet veren IEEE; yayınları, web hizmetleri ve konferansları ile en büyük teknik organizasyonlardan biridir.
          Bu köklü yapının oluşumu 1884 yılına uzanmakta olup aylık yayınlanan dergiler ve kitaplar; yılda 300’den fazla konferans, 700’den fazla geliştirme grupları 50’ye yakın teknik kurum ve konseylerle evrensel çalışmalarına devam etmektedir. “Student Branch” adı altında IEEE İYTE, bir parçası olarak bu büyük oluşuma katkı göstermektedir.
          İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü IEEE Öğrenci Kolu 2005 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bu yana çalışmaları ve yenilikçi politikası ile büyük başarılara imza atmış olan IEEE İYTE, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrenci kulüpleri arasında da en aktifi olarak bilinmektedir. Yaptığı çalışmalarla geniş kitlelere hitap eden topluluk; her bölümden 400’e yakın öğrenci üye ile gelişerek yeni fikirlerle
faaliyetlerine devam ediyor.
          IEEE İYTE 5 Yönetim Kurulu üyesi, 15 İdari Kurul üyesi ve aktif gönüllü üyeleri ile büyük bir aile olup ulusal ve uluslararası çapta organizasyonlar düzenleyen bir topluluktur. Türkiye’de 47 üniversite ile sürekli olarak iletişimde bulunan, kurumsal yapısını irtibatta bulunduğu çeşitli kurumsal şirketlerden örnek alan bu geniş ailenin en büyük hedefi, gelişen teknolojiyi insanlığa yararlı bir hale getirmek olup bunu sosyal ve kültürel faaliyetlerle desteklemektir.
          Üniversite hayatı boyunca edinilebilecek sosyalliği, iş tecrübelerini, çevreyi eksiksiz bir şekilde tamamlayacağınız, eğlence ve tecrübe dolu günlerle buluşacağınız bu oluşumda siz de yer alın.
Kartla ödeme