Çorbacı İsmet Usta

Kültür Mahallesi, Cumhuriyet Blv 123 A-B, 35220 Konak/Alsancak/Konak/İzmir, Türkiye

Çorba, Türk mutfağının en çok sevilen yemeklerinden biridir, hatta klasiğidir. Sofralarımızdaki ilk yemeğimiz çeşidi ne olursa olsun çorba olur. Bazıları diğer yemeklerin sindirimine iyi geldiği için en sonda tüketse de her Türk sofrasında mutlaka çorba bulunur. Çorbanın bu popülaritesi ülkede birçok çorbacının açılmasını da sağlamıştır. Genellikle 7 gün 24 saat açık olan çorbacılar, gün içinde acıkanları, gecenin geç saatlerine kalanları kısacası herkesi ağırlar. İzmir'de bu ağırlama işini yapan en önemli yerlerden biri de Çorbacı İsmet Usta

1950 yılında Mezarlıkbaşı'nda İsmet Yenice tarafından kurulan Çorbacı İsmet Usta geride kalan 66 yılda kalitesinden ödün vermeyerek, İzmir'in en güzel çorbalarını misafirlerine sunuyor. Günümüzde sadece çorba hizmeti sunmayan mekanın, birçok yemeği de çorbaları kadar tercih ediliyor. 

Çorbacı İsmet Usta en çok sevilen çorbaları arasında kelle paça var. Günün her saati bulabileceğiniz kelle paça zaman zaman kokoreçin yanında da tercih ediliyor. Yine birçok müşterinin favorilerinden biri de geleneksel işkembe çorbası. Özellikle gece geç saatlerde gelenlerin sıklıkla işkembe çorbasını tercih ettiklerini söylemek lazım. Çorba dışında en çok sevilen yemekler arasında tandır öne çıkıyor. Çorbacı İsmet Usta'nın tandır yemeğini mutlaka denemenizi öneriyoruz. Hatta pilav ile beraber alıp daha leziz hale getirebilirsiniz. Bunun dışında, ızgara yemekleri ve kokoreç de sevilen çorba dışındaki yemekler arasında. Özellikle ızgara köfte sık sık sipariş edilen yemekler arasında. Sonrasında gelen ikramlarla yemekten alınan keyfin arttığını da söylemek lazım. 

Cumhuriyet Bulvarı'nda yer alan Çorbacı İsmet Usta, uzun yıllardır olduğu gibi uygun fiyatlardaki kaliteli çorbalarında ve yemeklerinde kaliteden vazgeçmiyor. Kalite, samimi ortam ve sıcakkanlı personel ile birleşince Çorbacı İsmet Usta'daki yemek keyfi de artıyor. 

Kahvaltı
Öğle yemeği
Tatlı
Akşam yemeği
Mutfak Türk