İyilik Kişisel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

cumhuriyet bul.no181 şafak apt. kat6 d6, Kültür Mahallesi, alsancak, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

İyilik Kişisel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık merkezinde Theta Healing,  Reiki ve Nefes konulu eğitimler veriyor ve uygulamalar yapıyoruz.  Tıpla ve yaşamla entegre , hem bedenimize , hem zihnimize hem de ruhumuza iyi gelecek , bizi daha iyi hissettirecek , daha sağlıklı , verimli ve doyurucu bir yaşam sürmemize sebep olacak bilgileri paylaşıyoruz.  Bugün , artık hepimiz beden , zihin ve ruh olarak bir bütün olduğumuzu , ruhumuz iyileşmeden bedenimizin şifa bulamayacağını öğrendik.

Zihin, beden , ruh bütününün iyileşmesi yolunda , Theta Healing eğitimleri ve seansları ; Reiki 1-2-3 uncü aşama eğitimleri yanı sıra ileri Reiki eğitimleri ( çakra aura şifacılığı , Işık Köprüsü terapisi ve şifacılığı ,vs) ve seansları ; Nefes teknikleri Eğitimleri ve Seansları ; Aile Dizimleri aravcılığıyla bildiklerimizi ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz ...

Theta Healing, bedensel, zihinsel ve ruhsal dengede bir iyileşmeye ulaşmak için kullanılan bir tekniktir. Bilinç açık haldeyken bilinçdışı/ bilinçaltı denen alana ulaşıp , orada mevcut olan verileri, bilgileri, hafızaları, programları keşfetmemize, değiştirmemize ve kendimizi, bilinçli ve bilinçdışı alanı berberce kullanarak , yeniden programlamamıza olanak verir . Pek çok spiritüel tekniğin yanısıra, pek çok zihinsel tekniğin de kullanıldığı bir yöntemdir . Hipnozda kullanılan Theta Frekansının , hipnoz dışında, bilinç açıkken kullanılmasına olanak verdiğinden , mucizevi değişimler yaratır. 

Reiki , şifa tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir . Bugünkü Reikinin kurucusu Dr. Mikao Usui , bir Japon mantığı ile , bu binlerce yıldır  dünya üzerindeki tüm coğrafyalarda zaten uygulana gelen şifacılık tekniklerini , herkesin kolayca öğrenebileceği ve öğretebileceği bir sistem haline getirmiştir .  USA Today gazetesine göre bugün Reiki , entegretif bir tedavi şekli olarak  Amerika Birleşik devletlerinde bulunan hastanelerin yaklaşık %15inde uygulanmaktadır . (*)  Reiki , hastaların daha az acı çekerek daha hızlı bir süreçle iyileşmelerini sağlıyor . Tıbbın artık son sözü söylediği ve son çareyi uygulayıp ,yine de tam şifayı oluşturamadığı durumlarda ise çogu zaman mucizeler yaratıyor . Dr. Mehmet Oz ABD de açık kalp ameliyatları sonrasında Reiki ile hızla iyileşme tekniği kullananların başında geliyor ve eşi Lisa da , bir reiki uygulayıcısı ve Reiki master. 

Her rahatsızlıkta sorun nasıl içimizde ise çözüm de içimizde . Bu noktada , “iyi” olmak için  hepimiz içimizdeki şifayı ortaya çıkarmalıyız . Reiki içimizdeki şifayı ve şifacıyı ortaya çıkartıyor ; hem de  çok kolay ve çok pratik  olarak.

Nefes konusunda ise ; nefesinizi fark ederek ve kontrol ederek ; kendinizin yaşam koçu olabilir , fizik duygu ve düşünce bedenleriniz üzerinde inanılmaz iyileşme ve gelişmeler sağlayabilirsiniz .  “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi , Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi “ derken , Kanuni sağlıklı nefesin önemini  bize yüzyıllar öncesinden haykırıyor . Nefes farkındalığı ve kontrolü ile , günümüzün en büyük sorunlarından “stres kontrolü” ve dönüşümünü başarmak mümkün . Herkesin ve özellikle öğrencilerin , dikkat toplama , odaklanma , konsantrasyon sorunlarında kendi kendine çözüm sunan nefes teknikleri özellikle ilgiyi hak ediyor.

Kartla ödeme