Kağıtta Köfte

Karşıyaka Haritada gör
Goncalar Mahallesi, Girne Blv No:149, 35560 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

İzmirlilerin gözdesi Karşıyaka gün geçtikçe daha da çok ünlenmekte. Karşıyaka'da bulunan sayısız mekanlardan vazgeçemediğimiz Kağıtta Köfte klasik Türk fastfoodunu elitleştirmeyi başaran olağandışı bir işletme.

Bu mekan düşündüğünüz gibi sıradan bir ekmek arası köfteci değil, bu geleneği modernleştirerek halka sunan özel bir işletme. İçeriye adımınızı attığınız andan itibaren Kağıtta Köfte'nin, diğer köftecilere benzemediğini anlıyorsunuz. Aydınlık ve zevkli dizayn edilmiş ortamında lezzetli mi lezzetli köftelerinin tadını çıkarmak çok keyifli. Gerçekten de mekan aldığı tüm güzel yorumları sonuna kadar hak ediyor.

Adından da anlaşılabileceği gibi kağıt üzerinde ekmek arası köftesi ile bilinen, İzmir'de eşi benzeri olmayan Kağıtta Köfte şaşırtıcı bir şekilde oldukça modern ve elit. Ama elitliği fiyat listesine yansımamış, bu nedenle de fiyatları çok uygun. Menüsünde çoğu restoranlar gibi çok fazla seçenek bulunmadığı için aşçıları mekanda bulunan köfte, piyaz ve çorbada ustalaşmış. Bu ustalığın bir getirisi olarak bu ürünlerin hepsi çok kaliteli ve lezzetli. Güleryüzlü ve yardımcı garsonlarının etkileyici hızı da bu mekanın popülerliğini artıran bir etmen. Tatlılarını da unutmamak gerekir, çünkü onlar da en az köfteleri kadar müdavimleri tarafından beğenilmekte. En beğenilen tatlıları arasında dondurmalı irmik helvası ve limonlu cheesecake yer almakta.

Sigara içmek isteyenler için iç ve dış mekanı bulunan bu mekan, konumu dolayısıyla toplu taşımayla kolaylıkla ulaşılabilecek bir noktada. Ayrıca kablosuz internet hizmetinin bulunması da bu mekanı popüler kılan özelliklerden biri.

Eğer sizin de yolunuz İzmir Karşıyaka'dan geçerse, köfte seviyorsanız ve aceleniz varsa, ilginç konseptiyle Kağıtta Köfte İzmirlilerin aklını başlarından alan tatları ile sizleri bekliyor.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

 

Kartla ödeme