Kahve Diyarı - Alsancak

Alsancak Mahallesi, Atatürk Cd., 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Anlamı, ağaçlarının ilk ortaya çıktığı yer olan Etiyopya'nın Kaffa şehrinin Arapça karşılığı olan "qahwah" kelimesinden gelen kahve, 7'den 70'e yetmişe herkesin farklı çeşidini içtiği bir içecektir. Arap toplumunda ilk zamanlarda keyif veren içecek anlamına gelen şarap anlamında kullanılan kahve zamanla farklı ağaç türleri ve çeşitlerinin ortaya çıkmasıyla Arabistan ve Afrika'dan tüm dünyaya yayılmıştır. 

Bu yayılma sürecinin ana noktası ise Anadolu toprakları olur. Avrupalılar özellikle, yıllarca kahveyi Türk kahvesi şeklinde içerler. Yüzyıllar boyunca yeni kahve türlerinin ortaya çıkmasıyla bu alışkanlığı terk edilir Batı'da. Fakat Türk kahvesinin varlığı sayesinde, yıllar içinde ülkemizde bir çok kahve dükkanı açılır. Tıpkı merkezi Bornova'da olan Kahve Diyarı gibi. En özel, en güzel kahve çeşitleriyle müşterilerine kaliteli hizmet sunma amacında olan Kahve Diyarı'nın başta İzmir olmak üzere ülkenin dört bir yanında şubesi bulunmakta. 

Kahve Diyarı'nın İzmir'deki en kalabalık şubelerinden biri de Kordon Şubesi. Burada en çok tercih edilen içeceğin kahve olduğunu söylemek şaşırtıcı olmaz sanırım. Kahve Diyarı müşterileri burada Türk kahvesi içmekten hoşlanıyorlar. Özellikle klasik tercihlerden biri olarak damla sakızlı Türk kahvesi ve dağ çilekli olanı birçok kişinin favorisi. Yanındaki tatlı drajelerle, İzmir'in en güzel Türk kahvelerinden birini Kahve Diyarı'nda tadabilirsiniz. Ayrıca burada tatlılar da en az kahveler kadar seviliyor. Özellikle latte pasta ve karaorman pastası sık sık sipariş edilen pasta çeşitleri arasında. 

Kahve Diyarı'nın Kordon şubesinin güzel bir deniz manzarası olduğunu da söylememiz lazım. İster kapalı ortamda, isterseniz dışarıdaki masalarda, denize karşı otururken harika Türk kahvenizi içebilirsiniz. 

Alsancak'ta, Atatürk caddesi üzerinde bulunan Kahve Diyarı, güleryüzlü personeli, uygun fiyatları ve samimi ortamıyla sizleri bekliyor. Yolunuz yakınlarında bir yere düşerse, nefis bir Türk kahvesi içmek için mutlaka uğrayın. 

İzmir'deki tüm cafeler hakkında merak ettikleriniz için siz de 
www.otuzbeslik.com'a uğrayın.

 

Kahvaltı
Akşam yemeği
Happy hour
Kokteyl