Koçluoğlu Dalış Merkezi

Boyalik Mevkii Kalem Burnu, Altınyunus Mahallesi, 35948 Çeşme/İzmir, Türkiye

1953 yılında İlhan Koçluoğlu kuruculuğunda sualtı maceramız başladı. Bu yolda çok çalıştık; insanlara sualtını tanıtmak ve sevdirmek için uğraştık.

Senelerce başka şehirlerde dalış turlarımızı ve eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Türkiye'de bulunan bir çok dalış noktalarını gezip, görüp, taradıktan sonra çeşmenin sualtı dünyasına karşı koymayarak dalışlarımızı burada gerçekleştirmeye karar verdik. 1995 yılında Altın Yunus Turistik Tesislerinde faaliyetlerine başlamıştır.

Profesyonel eğitmen kadromuz ile hala Altın Yunus Tesislerinde hizmet vermekteyiz. Aynı Zamanda Çeşme Yıldız Burnu Limanında bulunan 25 Kişi kapasiteli teknemizde birbirinden güzel dalış noktalarımıza bizleri götürmek için hazır bulunmaktadır.

Altın yunus turistik tesisleri içerisinde kendimize ait bir plajımız ve ufak bir koyumuz bulunmaktadır. Bu alanda havanın her koşulunda dalışlarımızı gerçekleştirebiliriz. Özellikle deneme dalışlarımız ve eğitim dalışlarımız için mükemmel bir dalış bölgesidir. Bunun yanı sıra gece dalışları ve sualtı fotoğrafçılığı için çok uygun bir alandır. Dönem dönem açtığımız sualtı fotoğrafçılık kurslarımıza katılan öğrencilerimizin uzmanlaştığı ve kendilerini geliştirdikleri bir alandır.

Özellikle yaz aylarında yaptığımız tavla turnuvalarımızı kaçırmamanızı öneririz. Sualtında kurmuş olduğumuz tavla alanında turnuvamızı gerçekleştiriyoruz. 1. Olan arkadaşımıza ise hiç unutamayacağı sürprizler yapıyoruz.

Sadece bu kadarla da kalmıyoruz. Su altında doğum günü kutlamalarımız, evlilik tekliflerimiz ve özel anlarınızı unutamayacağınız hale getirecek etkinlikler yapıyoruz.

Hayatınıza yeni bir yön vermek istiyorsanız, başka bir dünyanın kapılarını aralayıp o büyülü dünyaya adım atmak istiyorsanız ve sonsuz özgürlüğü ellerinizin arasına almak istiyorsanız, biz bu yolda sizin yanınızdayız.