Kordon Otel - Pasaport

Akdeniz Caddesi No:2

Oteller eskiden yalnızca tren garlarının olduğu yerlere yapılırken, zamanla bu durum şehrin başka yerlerine yapılma gereksinimini de doğurdu. Zira bir otelin yeri, büyüklüğü ve konforu müşterinin tercihi ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Türkiye gibi turizmden gelir sağlayan ülkeler için otellerin önemi yadsınamaz. Eskiden gözden uzak ve bilinmeyen birçok yer artık oteller sayesinde görülmek ister hale geldi.

Günümüzde otellerin gelirleri yalnızca seyahat edenler ve turistlerden oluşmuyor. Kongreler, toplantılar ve çeşitli organizasyonlar; oteller için önemli bir gelir kaynağıdır. Günümüzde yeni inşa edilen oteller kongre ve organizasyonlara cevap verebilecek şekilde yapılmaktadır.

Holdingler, siyasi partiler, üniversiteler, tv yarışmaları, basın açıklamaları, ulusal ve uluslararası kuruluşlar ülke ve ülke dışından gelecek delege ya da üyeler için otellerin toplantı salonlarını kullanmaktadır. Aslına bakılırsa bu durum, kongre turizmi gibi bir dalın da ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Otellerin birincil görevinin konuklarının rahat bir şekilde konaklamalarını sağlamak olduğu düşünüldüğünde ise üzerlerine çok şey düşmektedir. Otelciliğin yalnızca yatak ve yemek vermek olmadığı artık aşikardır. Şehre ilk gelen bir yerli turist ya da bir iş adamı dinlenmenin yanında stres atmak da isteyecektir. 21. Yüzyılda koşuşturma ve stres içinde olduğu düşünüldüğünde insanların kafasını dinlemek istemesi en doğal hakkıdır. Bunun için de konakladığı yerde hijyen, huzur, memnuniyet ve ev sıcaklığı arayacaktır.

İzmir'de şimdilik 2 yakında 3 şubesi bulunacak olan oteli Kordon Otel Pasaport, beklentilerinizi karşılamaya aday bir otel.

Kordon Otel Pasaport, lokasyonuyla oldukça ideal bir yerde. Enternasyonel Fuarı, Tarihi Kemeraltı, Konak Pier ve şehir müzelerine yürüme mesafesindeki otel, İzmir Andan Menderes Havaalalanı'na da 18 km. uzaklıkta. Odaları, deniz manzaralı, konforlu ve son teknolojiyle donatılmıştır.

78 standart, 6 deluxe olmak üzere 84 odaya sahiptir.

Üst kattaki Roof Bar'da ister güneşin batışını seyrederek ister yıldızları seyrederek içkinizi yudumlayabilirsiniz. Aynı kattaki Banquet Salonu, iş toplantıları ve konferanslar için istendiği takdirde bölmelere ayrılarak organizasyonlar ive özel davetler için kullanılabilmektedir.

İzmir'in klasiği Bonjour'daki deneyimli ekip, lezzetlerini Kordon Otel Pasaport'da sunmaktadır. Bu lezzetleri giriş kattaki Bonjour Restoran'da otelin Banquet Salonu'nda, Kahvaltı Salonu'nda ya da Oda Servisin'de tadabilirsiniz.

Bonjour Restoran İzmir'deki şubeleriyle zaten tanıdık bir lezzet. Kordon Otel Pasaport 'da hem konaklayıp hem de damak zevkinize uygun tatların keyfine varabilirsiniz.

İzmir'in diğer otelleri için www.otuzbeslik.com' u takipte kalın.

Kahvaltı
Brunch
Tatlı
Akşam yemeği