La Maison de Barbara

Sakarya, Mareşal Fevzi Çakmak Cd. No.162, 10400 Ayvalık/Balıkesir, Türkiye

Barbara Residency 1997 de vefat eden Fransız şarkıcı Barbara'ya adanmış bir yapıdır. Barbara Residency programı yerli ve uluslararası tüm disiplinlerdeki sanatçılara, yazarlara, müzisyenlere, akademisyenlere, kuratörlere ve creatif kişilere açıktır.
 
Bu programın amacı, misafirlerini, her gün yaşadığı ortamdan çıkarıp,  hayata ve sanata bakış açılarına, araştırmalarına ve üretimine etki ve katkı yapabilecekleri ortam ve şartlar sunarak sanatı desteklemektir. 
 
Sanatçı, Barbara Residency'de hem yaşayıp, hem araştırmalarını sürdürüp hem de üretebilir.
 
2016 yılında başlanan bu programda her bir misafirin kalış süresi 5 hafta ile 16 hafta arasındadır. Bu periyotta sadece 1 misafir kalmaktadır. Bu kişi bir yakını ile kalabilir. 3 Katlı 80m2'lik ana bina, 35m2'lik avlu ve 30m2'lik stüdyo tahsis edilir.
 
Barbara Residency, dayalı döşeli olarak misafirin kalışı için hazırlanmıştır. Program dahilinde, misafire, temizlik, çarşaf değişimi hizmeti verilmektedir.
 
Elektrik/su/wifi ve ısıtma soğutma hizmetleri verilip, kira istenmemektedir.  Misafirin kaldığı süre sonunda iki eser bırakması söz konusudur. Bir tanesi Barbara Collection altında saklanıp ilerde Ayvalık'ta sergilenecektir, diğeri ise Şerif Kaynar koleksiyonuna dahil edilecektir.

Barbara Residency için bir "Sanatçı Seçici Komitesi" kurulmuştur... Daimi iki üye Şerif Kaynar ve İbrahim Okumuş'a ilaveten iki bağımsız üye ile kararlar alınmaktadır.

Kartla ödeme
American express
Taksit seçeneği