Mado Alsancak

Alsancak Mahallesi, Gazi Osman Paşa Bulv. No:1/P, 35210 Konak/İzmir, Türkiye

Dondurma denilince ülkemizde akla gelen ilk yer Kahramanmaraş'tır. Yıllar boyunca, hatta nesilden nesle Maraş dondurması insanların en sevdiği dondurma olmuştur. Özellikle 20. yüzyılın ortalarında geliştirilen "derin dondurucu" teknoloji sayesinde birçok dondurma çeşidiyle birlikte ülkenin dört bir tarafında daha çok tadılan bu dondurma türü, bugün de en çok tercih edilen dondurma türü olmuştur. 


Maraş dondurmasının ününe katkı yapan en önemli marka ise hiç kuşkusuz ülkenin dört bir yanında hizmet veren Mado'dur. 1980 yılında Kahramanmaraş'ta Yaşar Pastanesi olarak hizmet vermeye başlayan marka, zamanla Mado adını alır ve Türkiye'nin dört bir yanına yeni şubeler açarak başta Maraş dondurması olmak üzere birçok özel ve güzel tatlıyı götürür. Tıpkı, İzmir'in gözde yerlerinden Alsancak'a açılan şubesi gibi. 

Alsancak'taki Mado'nun en çok sevilen tatlısının, isminin kaynağını aldığı dondurma olması sürpriz değil. Kesme dondurma ve yanında verilen reçeller müşterilerin favorisi. Bununla beraber fıstıklı dondurma ve bademli dondurma da oldukça sevilen dondurma çeşitlerinden. Bu arada bazı müşterilerin de dondurmayı başka tatlılarla beraber yemeyi sevdiklerini belirtmeden geçmeyelim. Bu kombinasyonlar arasında en çok tercih edileni ise Mado'nun meşhur dondurması ile enfes künefesinin bir arada servis edileni. Bu ikili tüm müşterilerin dilinde. İster mekanın içinde isterseniz harika bahçesinde, mutlaka Mado'nun dondurmasını tatmanızı öneririz. Mado'nun dondurma ve dondurma ile beraber servis edilen tatlıları dışında ev pastası ve fıstık dolama tatlısı da yine müşterilerin favorileri arasında. 

Mado'nun sadece tatlıları değil, içecekleri de insanları cezbediyor. İzmir'in sıcak yaz günlerinde, en güzel limonatayı içebileceğiniz yerlerden biri burası. Ayrıca kış günlerinde üşüdüğünüzde nefis bir salep ile ısınabileceğiniz ya da bir arkadaşınızı beklerken en güzel keyif kahvesini içebileceğiniz İzmir'deki yegane yerlerden biri de yine Mado

Kahvaltı
Kafe
Tatlı