Manisalı Kebap

93 Kıbrıs Şehitleri Cd. İzmir

Ülkemizde kebap çeşidi kadar kebap lokantaları da oldukça fazladır. Bunun örneklerinden biri de İzmir'de Manisalı Kebap. Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki yan yana dizilmiş kebapçıların arasından sıyrılmayı başarmış Manisalı Kebap'ın başarısı tesadüf değildir. Zira en güzel Manisa köftesi ve Manisa usulü tavuk burada yapılmaktadır.

1970'den beri hizmet veren işletme, sipariş verir vermez sofranın donatıldığı mezelerle iştah açmaya başlıyor. Tavuk şiş, İskender ve Manisa kebabının birkaç çeşidinin yapıldığı burada ise seçim size kalıyor. Çorba çeşitlerinin de mevcut olduğu Manisalı Kebap'ta künefe, ballı cevizli kabak tatlısı gibi tatlılar da var.

Yoğurt Soslu Manisa Kebabı, soslu tavuğu ve kabak tatlısı da özellikle önerilenler arasında.

Temizliği, güler yüzlü personeli, çay ikramıyla müşterilerin kalbini kazanıyor. İzmirlilerin çoğu tarafından diğer kebapçılardan daha özel olduğu sık sık dile getiriliyor. Değişmeyen personeli size saygılı hizmet sunuyor bu da müdavimlerini oldukça memnun ediyor.

Bazen çorba, ana yemek ve içecek menüsünden oluşan promosyonlarla ağzının tadını bilen öğrencilerin de tercih etmesine sebep. Bir kebap lokantasına göre fiyatların uygun.

İzmir'de yaşıyorsanız ya da bir gün yolunuz düşerse, Manisalı Kebap'a uğramadan cadde'den ya da şehirden ayrılmayın deriz.

Daha fazlası için www.otuzbeslik.com 'a uğramayı unutmayın.

Tatlı
Akşam yemeği