Manisalı Kebap

Yeri

Özellikleri

  • 7.8
  • Fiyat
  • Facebook puanı 5.0
  • Foursquare puanı 5.6
  • Google puanı 3.4
  • Kartla ödeme
  • Dışarda oturma
  • Öğle yemeği
  • Tatlı
  • Akşam yemeği

Fotoğraflar

Hakkında

İnsanoğlu ateşi buldu ve böylelikle yemek kültürüne de geçmiş oldu. Pişirme kavramını doğuran ateşin bulunuşu, yemek konusundaki çeşitliliğin başlangıcını oluşturdu. İlkel fırınlar, topraktan tencereler, pişirme kapları derken yemeğin çeşitliliği ve lezzeti, teknikler değiştikçe belirgin bir hale gelmiştir.

Geçen binlerce yılla birlikte ilk kültürden bu yana bir birikim oluşmuş, günümüze kadar büyüyerek "yemek kültürü" gibi bir miras bırakmıştır. Bu miras zaman içerisinde Türk, Fransız, İtalyan gibi milli mutfakların oluşmasına uluslararası mutfak ikonlarının gelişmesine zemin hazırlamıştır.

Türklerin, yemek kültürü incelenirken büyük bir coğrafyanın incelenmesi gerek. Hakim olduğu geniş topraklar, beraberinde mutfak zenginliğini de getirmiştir. Uzun tarihi bu zenginliği büyütmüş, çeşitli medeniyetleri de mutfağıyla etkilemiştir.

Yıllarca hayvancılıkla uğraşmış Türkler için et tüketmek oldukça yaşlı bir gelenektir. Türkiye denince akla ilk gelen şeylerden biri olan Kebap'ın da özünü et oluşturmaktadır. Ve kebap çeşidi oldukça fazladır.Ülkemizde kebap çeşidi kadar kebap lokantaları da oldukça fazladır.

Bunun örneklerinden biri de İzmir'de Manisalı Kebap. Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki yan yana dizilmiş kebapçıların arasından sıyrılmayı başarmış Manisalı Kebap'ın başarı tesadüf değildir. Zira en güzel Manisa köftesi ve Manisa usulü tavuk burada yapılmaktadır.

1970?den beri hizmet veren işletme, sipariş verir vermez sofranın donatıldığı mezelerle iştah açmaya başlıyor. Tavuk şiş, İskender ve Manisa kebabının birkaç çeşidinin yapıldığı burada ise seçim size kalıyor. Çorba çeşitlerinin de mevcut olduğu Manisalı Kebap'ta künefe, ballı cevizli kabak tatlısı gibi tatlılar da var.

Yoğurt Soslu Manisa Kebabı, oldukça favori. Soslu tavuğu ve kabak tatlısı da özellikle önerilenler arasında.

Temizliği, güler yüzlü personeli, çay ikramı müşterilerin kalbini kazanıyor. İzmirlilerin çoğu tarafından diğer kebapçılardan daha özel olduğu sık sık dile getiriliyor. Değişmeyen personeli, daha önce gitmişler için ilgi, alaka ve saygılı hizmet, müdavimlerini oldukça memnun ediyor.

Bazen çorba, ana yemek ve içecek menüsünden oluşan promosyonlarla ağzının tadını bilen öğrencilerin de tercih etmesine sebep. Bir kebap lokantasına göre fiyatların uygun, çalışanlar sıcak ve kebaplar oldukça leziz.

İzmir'de yaşıyorsanız ya da bir gün yolunuz düşerse, Manisalı Kebap'a uğramadan cadde'den ya da şehirden ayrılmayın deriz.

Manisalı Kebap ve daha fazlası için www.otuzbeslik.com 'a uğramayı unutmayın.
<![if !supportLineBreakNewLine]>
<![endif]>

Şu anda bir etkinlik yok

Hakkındaki Yazılar

Eklememizi istediğin mekanı bize öner, ekleyelim.