Mezzaluna Konak Pier

Konak Mahallesi, 35250 Konak/İzmir, Türkiye

Mezzaluna restoranlar zinciri enternasyonal alanda büyük bir başarı elde etmeye devam ediyor. İlk şubesi 1984 yılında Aldo Bozzi tarafından Manhattan'da açılan ve adı "yarım ay" ve "sebze biçme aleti" anlamına gelen Mezzaluna, İtalyan mutfağındaki ustalığı ve dekorasyonu nedeniyle New Yorkluları derinden etkileyerek bugün önemli mekanlar arasındaki yerini hazırlamış. Türkiye'de ilk şubesi Nişantaşı'na açılan Mezzaluna bugün bir çok ülkede müşterilerini memnun etmeye devam ediyor. Mezzaluna uluslararası bir lezzet kuruluşu olan ZAGAT tarafından Avrupanın en iyi lokantaları arasında gösterilmektedir. Özel İtalyan aşçıların çalıştığı bu mekanın İzmir'de iki şubesi bulunuyor; biri Konak Pier'de, diğeri ise Çeşme Yıldızburnu'nda.

İzmirli gençlerin Konak ilçesindeki vazgeçilmez buluşma noktası Konak Pier, 1890 yılında ünlü Fransız mimar ve inşaat mühendisi Gustave Eiffel tarafından gümrük binası olarak çalışmak üzere inşa edilmiştir. Önceleri bina gümrük binası olarak kullanılsa da 1960'larda balık haline dönüştürülmüştür. 2003- 2004 yıllarında yapılan restorasyon düzenlemeleriyle Konak Pier bugünkü görüntüsüne ve alışveriş merkezi olan işlevine kavuşmuştur. 

Konak Pier konumu açısından gayet merkezi bir yerde bulunduğundan dolayı gençlerin plan yapmak için tercih ettiği yerlerden biri. Konak Pierde bulunan mağaza ve mekanlar arasından en dikkat çekeni ise Mezzaluna. Bu mekan İtalyan mutfağı konusunda artık ustalaşmış Konak Pier'in tarihi giriş kapısından geçip, binanın eski mimarisinin seyrine dalarak ilerleyip sağa döndüğünüzde vardığınız bu mekan doğum günü, yıl dönümü ve sevgililer günü gibi özel günleri kutlamak için ideal bir yer. İçeride ve dışarıda oturma seçenekleri sunulmakta. İç mekanının boyutu ve rahatlığı Konak Pier'deki diğer mekanların hiçbirinde yok. Dışarıda Kordon'un eşsiz manzarası, içeride İtalya'dan özel olarak getirilmiş dekor eşliğinde Mezzaluna'da yemek yemek çok keyifli. Az sayıda kişi için yer sıkıntısı olmamakla birlikte büyük grupların Mezzaluna'ya olan talep nedeniyle rezervasyon yapmasını tavsiye ederiz. 

Mezzaluna'nın menüsünde pizza, makarna ve salata gibi bir İtalyan mutfağının olmazsa olmazları bulunmakta. Alkollü içecekler menüsü de şaşırtıcı bir şekilde geniş.

Mekanın her iki şubesi de hem fiyat hem ortam açısından her yaşa ve ailelere uygun. Eğer Konak Pier'de alışveriş veya sinema keyfinden sonra acıktıysanız ve İtalyan mutfağını da seviyorsanız Mezzaluna tam sizlik bir mekan.

Akşam yemeği
Kokteyl
Full bar