My Clinica Estetik ve Güzellik

Kıbrıs Şehitleri Cad. No:51/3 Konak/İzmir

Özellikle batı dünyasında kadınlar için güzellik kavramı kaçınılmazdır. Doğduğu günden itibaren güzellik kadına ya atfedilecek ya da ondan esirgenecektir.

Rolanf Barthes'e göre güzellik gerçekten açıklanamaz bir şeydir. Bu sözüyle güzellik kavramının tarihler boyunca şekilden şekle girdiğini ve tanımının hiçbir zaman sabit kalmadığını bizlere söylemek ister gibidir.

Güzellik ve estetik günümüze kadar şekil değiştirmiş olsa da öneminden bir şey kaybetmemiştir. Herhangi bir yere gittiğimizde gördüğümüz ilgi ya da ilk intiba hep nasıl göründüğümüzle ilgili olmuştur. Kimse pis, iyi giyinmemiş ve bakımsız insanları önemsemez ve saygı göstermez.

Bakımlı olmak aslında etrafımızdakiler için değil, kendimize duyduğumuz saygıdan ileri gelmelidir. Zira insan ister giydiği kıyafet isterse dış görünüşü olsun, önce kendi beğenmediği müddetçe rahat etmeyecek kendini iyi hissetmeyecektir.

Eski Mısır'da göz kapaklarını boyamak için rastık kullanıldığı, Kleopatra'nın ise cildini beyazlatmak ve yumuşatmak için sütle yıkandığı bilinmektedir. Kadınlar için günümüzde birçok seçeneği bulunan kozmetik ürünleri, yüzyıllar öncesinde birer hayalden ibaretti.

Yüzyıllar öncesinde kadınların daha beyaz gözükmek, gözlerini parlatmak ve güzel kokmak için kullandıkları bitkisel ve kimyasallar çoğu zaman zehirlenmelerine, kör olmalarına hatta hayatlarını kaybetmelerine neden oluyordu.

Neyse ki, o günler çok gerilerde kaldı. Günümüzde güzellik kavramının bir standartı yok. Bakımlı görünmek ve içinden geldiği gibi giyinmek günümüz kadınlarının tercihi. Ama bakımlı olmak için bazen profesyonel desteğe başvurmak gerekiyor. Ve artık günümüzde güzellik merkezleri bizleri uğraştırmadan daha güzel görünmemize yardımcı oluyor.

İzmir'in sevilen güzellik merkezi My Clinica Estetik & Güzellik bunlardan biri. Müşteri odaklı bir yaklaşımla uyguladığı güzellik bakımlarında müşterilerinin beklentilerini, şikayetlerini öneri ve memnuniyetlerini kolaylıkla iletebileceği ağlar sunmaktadır. Böylece ekonomik bir beklenti olmadan müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak onları dinler ve gerekirse telafi yoluna gider. Müşterilere ait geri bildirimler My Clinica Estetik & Güzellik için oldukça önemli, bunun için değerlendirme, çözüm üretme ve edindiği bilgilerle iyileştirme sürecini sağlamak için müşteri memnuniyeti politikasını önemsemektedir.

Güzellik, Zayıflama, Lazer uygulamaları verdiği hizmetlerin ana başlıklarıdır. Siz de tepeden tırnağa cilt temizliği ve bakım yaptırmak isterseniz Alsancak'taki merkeze uğrayabilirsiniz.

Ayrıca güzellik merkezi bünyesinde, Eğitmen Aydan Başakçıoğlu tarafından verilen bazı eğitimler de bulunmaktadır.

Kalıcı Makyaj, Protez Tırnak, ve İpek Kirpik gibi eğitimlerle sertifikalar verilmektedir.

İzmir'in güzellik merkezleri hakkında daha fazla bilgi için www.otuzbeslik.com ' u takipte kalın.


<![if !supportLineBreakNewLine]>
<![endif]>

Kartla ödeme