Nihalce Saip Kır Kahvesi

Saip Mahallesi, 35960 Karaburun/İzmir, Türkiye

Karaburun doğası konumu çevre zenginliği bizim için bir cazibe merkezi olmaya yetti. Karaburun-Saip köyünde bir köy evini derleyip toplayıp yerleştik.Yaşam biçimimizde doğayı bitkileri yenilen sebze olarak kullanılan bitkileri tanımaya öğrenmeye başladıkça günlük yaşamımızda kullanmaya başladık.Yörenin otlu/bitkileri yemeklerin yanı sıra yöresel bitkilerden çiçeklerden bitki çayları reçeller yapmaya ve misafirlerimize sunmaya başladık.

Bu zenginliği unutulan tad,tat ve lezzetleri daha genele sunmamız için dürtüklemeye başladı dostlarımız. Kendimizi birden Saip Kır Kahvesi dünyamızda bulduk.Evimizdeki lezzetleri yerelin tadını Nihalce sunmaya başladık.20/25 çeşitEge ye özgü ot yemeklerinin yanı sıra yöreye özgü ve yörenin ürünlerinden suda buda derken 25/30 çeşit reçel çıkmaya başladı ortaya.

Ne reçelleri mi? Karabaşotu,limon dolması,turunç,clementin mandalina tatlı limon, ekşi limon,bal kabağı,havuç cevizli zeytin Nergis…

Herhalde damakta tat,gözde keyif bırakmış olmalı ki sunumlarımız bizi misafir ediniz ağırlayın demeye başladı dostlarımız arkadaşlarımız .

İşte Karaburun ev pansiyon böyle ortaya çıktı. Telaşsız tatlı rutinden uzak doğanın renkleri içinde bir hayatımız yaşamımız var;Bu yaşama bizi de katın diyen dostlarımız için.

Kartla ödeme