Özsüt Alsancak

Alsancak Mahallesi, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Bugün ülke çapında ünlü birçok ünlü tatlıcının, pastanenin, restoranın ilk şubelerinin ev sahipliğini yapan İzmir, 78 yıldır müşterilerine en güzel tatlıları sunan Özsüt'ün de tüm ülkeye adını duyurduğu yer olarak biliniyor. 1938 yılında, Kemeraltı'nda yoğurt ve kaymak üretimiyle başlayan süreç sonunda 1980'lerde Özsüt Muhallebicisi ortaya çıkar. 1991 yılında ise bugünkü Özsüt markasının ilk şubesi, Alsancak'ta açılır ve geride 25 yılda İzmir'den tüm Türkiye'ye yayılır. 

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bulunan Özsüt, açıldığı günden beri usta şeflerinin hazırladığı harika tatlı çeşitleriyle, İzmirlilere ve İzmir'e gelen misafirlere şehrin en güzel ve en lezzetli tatlılarını deneme fırsatı sunuyor. Bir çok müşterisinin, şehrin en güzel, en taze pastalarının ve gerçek sütle hazırlanan dondurmalarının burada olduğunu söylemesi sürpriz değil. 

Müşterileri, Özsüt'ü, en çok tatlılarının tazeliği nedeniyle seçiyorlar. En çok sevilen tatlılar arasında profiterol göze çarpıyor. Birçok müşteri, profiterol yemeden buradan ayrılmayın diyor. Bunun dışında Özsüt'ün çıkış noktası olan muhallebiler de harika. Özellikle sakızlı muhallebi herkesin favorisi. Yine buradaki pastalar da çok seviliyor. Özellikle yaban mersinli pastanın tadı, yiyen herkesin dilinde. Ayrıca karaorman krokanlı pastanın da oldukça fazla rağbet gördüğünü söylemek gerekiyor. 

Sıcak İzmir günlerinde, dondurma yemek isteyeceğiniz en güzel yerlerden biri de Özsüt. Buraya gittiğinizde mesela kakaolu dondurmayı tercih edebilirsiniz. Hatta farklı tatlar peşindeyseniz, sakızlı muhallebi ile beraber de deneyebilirsiniz. Birçok müşterinin bu ikisini bir arada tercih ettiğini de belirtelim. 

Harika tatlıları ve dondurmalarının yanı sıra, Özsüt'ün soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak salep'i de meşhur. Bununla beraber karnınızı doyuracağınız farklı yemek çeşitleri de mevcut. 

Pazartesi'den Cumartesi'ye her gün 11:00-22:00 arası hizmet veren Özsüt, 78 yıldır olduğu gibi bugün de kalitesinden ve lezzetinden ödün vermiyor. Yolunuz Alsancak'a düşerse siz de mutlaka buradaki lezzetlerden tadın. 

Özsüt ve İzmir'deki diğer mekanlar hakkında daha çok şey öğrenmek için 
www.otuzbeslik.com'u takipte kalın.

 

Tatlı
Kokteyl