Pagus Ajans

İlyasköy Mahallesi, 12. Sk. No:5 D:1479 İşhanı Kat Daire:503, 35220 Konak/İlkadım/İzmir, Türkiye

Ülkemizde halk tarafından tabelacılık olarak nitelendirilen, yaratıcı olan her işin piyasaya çıkamadan çok bilmiş müşteriler ve ajans patronlarınca heba edildiği(etmeyenleri tenzih ederim); bu sebepten herkes tarafından acımasızca tokatlanan bir mesleği icra edenleriz. Bizim güzel yanımız, patronumuzun olmaması. Yani kollektif bir grubuz. Bizde herkes alanında en iyi olduğu işi yapar. Ama iyi yapar.
Çalışma alanımız,zekanın, ikna kabiliyeti ve estetik ile buluştuğunu düşündüğümüz psikolojik bir alandır.

Bizim gibi prodüksiyon kuruluşları, reklam, televizyon, dizi, sinema ve müzik sektörüne ürün/proje ya da eser bazlı hizmet veren kurumlardır. Yapım şirketi adıyla da anılırız.

Bizim için reklam, kapitalizm olduğu sürece hiç bitmeyecek olan meslektir. Kafa patlatmak ve biraz da zeki olmak gerekir bu işi yapmak için, on kuruşluk sakızı bile uzay mekiği gibi pazarlayanların mesleğidir.

Bizim için reklam, içinde psikoloji, sosyoloji ve antropoloji gibi bilimsel öğelerin var olduğu ama sonuçta bu kadar çabaya, içeriğe ragmen ülkemizde bir arpa boyu yolun katedilemediği bir alandır

Günümüzde çok büyük sorumluluğa sahip bir iştir bizim yaptığımız. Kim ne derse desin; dünya reklamla şekilleniyor. Sermayenin belirlediği ürünler bizlerin hazırladıklarıyla piyasaya sunuluyor. Tüketin emri ile birlikte, yığınlar iradesizce tüketiyorlar. Sorumlu bir reklamcı ne yapar? Güzel ve adil bir dünya için geliştirdiği sağlam fikirleri ve inancı ile bu işi sadece para için değil, doğanın, insanların ve tüm kaynakların menfaati ve bekası için yapar. İnanmadığı bir işe para kazanmak için girmez. Mesela iktidarın yaptığı yanlışları sosyal medyada eleştirip sonra iktidarın imajını korumaya yönelik salt maddi kazanç için reklamını yapmaz. Ne zaman her insan yaşadığı dünyaya hassaslaşır ve kendi özgürlüğünün diğer özgürlüklere bağlı olduğunu görür, buna göre yaşarsa o gün kurtuluş günü olacağı kesindir. Sosyal ve profesyonel yaşamında özgürlük ve hakikat odaklı olup güzellikleri koruyan ve birleştirici rolüyle görev alan insanlar bir de reklamcı ise başka insanlara da tesir edip güzelliği ayna misali yansıtacaklardır.

Televizyonlardaki işleriyle yüzünüzde kocaman bir hayal kırıklığı ifadesi yaratan reklamcılardan, inanç, bilgi ve görgüsüyle yaşamı zenginleştiren güzel işleriyle yüzünüzü güldürmek için çaba sarfedecek reklamcılara ulaşacağınızı umuyoruz.