Pepe Rosso

Kültür Mahallesi, Atatürk Cad. 202/B, 35220 Alsancak / Konak/Konak/İzmir, Türkiye

Akdeniz mutfaklarının belli başlı ortak özellikleri vardı. Zeytinyağının bol bol kullanılması bunlardan biridir. Zengin hamur yemekleri bir diğer ortak özellik, alkollü veya alkolsüz içecek çeşitliliği de. İtalyan mutfağı özellikle zengin hamur yemekleri açısından Türk mutfağı ile benzediği için ülkemizde de fazlasıyla ilgi çekiyor ve yemekleri bizim mutfağımızda da yer alıyor. Haliyle İtalyan mutfağından farklı seçeneklerin olduğu restoran ve cafelerin de çoğalması sürpriz değil. Ülkemizdeki İtalyan mutfağı temalı önemli restoranlardan biri de İzmir'deki Pepe Rosso

Alsancak'ta 10 yıldır İtalyan mutfağının en kaliteli lezzetlerini sunan Pepe Rosso, Kordon manzarası ve seçkin yemekleriyle misafirlerine adeta ev rahatlığında yemek imkanını sunmaktadır. Sabahları sunduğu serpme kahvaltıdan, nefis unlu mamullerin bulunduğu açık büfesine ve şaraplarına kadar günün her vaktinde kaliteli hizmeti Pepe Rosso'da almak mümkün. 

Pepe Rosso'nun müşterileri tarafından yemeği pizzaları. İtalyan usülü pizzanın İzmir'deki en önemli noktalarından biri olan biri olan mekanda, özgün ürünlerinden olan dimare pizza en çok tercih edilen pizza çeşitleri arasında. Ayrıca karışık sebzeli pizza ve 4 peynirli pizza da oldukça rağbet görüyor. Birçok müşterinin pizzanın yanında Pepe Rosso'nun harika şaraplarından birini söylediğini de belirtelim. Bununla beraber mantarlı bonfile başta olmak üzere, bonfile çeşitleri ve İtalyan mutfağından çeşitlerin yer aldığı makarnalar da sık sık sipariş edilen yemekler arasındalar. Pepe Rosso'da içecek konusunda ise şaraplar öne çıkıyor. İster yemeğinizin yanında olsun, isterseniz bir peynir tabağıyla olsun mutlaka Pepe Rosso'nun şaraplarını denemenizi öneririz. 

Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Pepe Rosso, harika mimari dekorasyonunun yanına eklenen samimi ve sıcak ortamıyla İtalyan mutfağının en güzel lezzetlerini haftanın her günü 09:00-01:00 arasında misafirlerine sunmaya devam ediyor. 

İzmir'deki restoran ve cafelerle ilgili daha çok bilgi için 
www.otuzbeslik.com'a uğrayın.

 

Akşam yemeği
Kokteyl
Full bar
Şarap