Ristorante Pizzeria Venedik

Alsancak Mahallesi, 1382. Sk. 10/B, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Kökeni İtalya'ya dayanan pizza, genel olarak hamur üzerine peynir, domates, salam, biber ve isteğe göre değişebilecek bir çok yemeğin konulmasıyla elde edilir. İtalyan kadınlarının savaş sırasında, yokluktan dolayı hamur üzerine ellerindeki malzemeleri koymasıyla ortaya çıkan bu nefis yemek zamanla farklı tüm dünya mutfaklarına girmiştir. 

Günümüzde farklı peynir ve et çeşitlerinin de kullanıldığı pizza, yıllardır Türk mutfağında da kendisine yer edinmiş, en sevilen yemeklerden biri olmuştur. Hatta Türkiye'de de bir çok pizza restoranı hizmet etmeye başlamıştır bu sayede. Tıpkı Ristorante Pizzeria Venedik gibi. 34 yıldır İzmirlilere ve İzmir'e gelenlere ülkedeki en kaliteli, en leziz pizzayı tattırmayı vaat eden Pizzeria Venedik, Alsancak 1382. Sokak'ta ahşap mimariye sahip mekanı ve kaliteli müzik seçimiyle hizmet veriyor. 

Pizzeria Venedik'in nefis pizzalarının restoranın en çok sevilen yemekler arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Birçok müşteri, burada yedikleri pizzanın en iyisi olduğunu söylüyor. Pizza çeşitlerine gelirsek; special pizza en çok tercih edilen pizza türü olarak göze çarpıyor. Restoranın adını taşıyan Venedik pizza da yine sevilen, tercih edilen pizzalar arasında. Ayrıca 4 peynirli pizzanın da birçok hayranı olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bu arada pizzaların yanında ikram edilen çorbanın da çok sevildiğini söylemezsek olmaz. Pizzanın yanında bir şeyler içmek isteyenler içinse, restoranın harika şaraplarını şiddetle öneriyoruz. Özellikle ev yapımı şarabın herkesin favorisi olduğunu belirtelim. Bunun yanında Venedik şarabı da çok sevilen şarap çeşitleri arasında. Bu arada eğer pizza dışında seçenekler arıyorsanız mantarlı bonfile veya deniz ürünleri makarnasını denemenizi öneririz. 

Şık dizayn edilmiş restoranı ve canlı ortamı ile Ristorante Pizzeria Venedik, yılların tecrübesi eşliğinde misafirlerine harika bir pizza deneyimi vaat ediyor. 

İzmir'deki restoranları daha yakından takip etmek için siz de 
www.otuzbeslik.com'a uğrayın.

 

Akşam yemeği
Happy hour
Full bar
Şarap