Meşhur Tavacı Recep Usta

Ulus, Atatürk Cd. No:364, 34537 Alsancak/Konak/İzmir, Türkiye

Meşhur Tavacı Recep Usta'nın hikayesi 1978 yılında Diyarbakır'da başlıyor. 1961 yılında Diyarbakır'da doğan Recep Budak, bulaşıkçı olarak başladığı mesleğinde büyük bir başarı göstererek henüz 17 yaşındayken ilk restoranını açıyor. Recep Usta aynı zamanda Yılmaz Erdoğan'ın ünlü 'Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim' şiirindeki, 'Ben seninle bir gün Veysel Karanı'de haşlama yeme ihtimalini sevdim' dizelerinde sözü geçen haşlamayı yapan şahıs. Ustalığı gerdan haşlama, şiirlere bile konu olmuş durumda.

Recep Usta'nın başarısı Diyarbakır sınırlarını aşıyor elbette. 2002 yılında ilk şube Ankara'da, Reşit Galip Caddesi'nde açılıyor. Sonrası ise çorap söküğü gibi geliyor. Bugün Meşhur Tavacı Recep Usta 7 ayrı şehirdeki 12 restoranıyla Türkiye çapında büyük bir marka.

Restoranın ana menüsünü tava, kaburga dolması, hindi dolması, gerdan haşlama, mumbar, lüle kebabı, kaburga şiş, ezme güveç gibi Diyarbakır yöresine has yemekler oluşturuyor. Recep Usta'dan önce pek bilinmeyen bu lezzetler, şimdi İzmirlilerin de favorileri arasında. Meşhur Tavacı Recep Usta'nın İzmir'de biri Alsancak, diğeri ise Çeşme'de olmak üzere iki şubesi var. İkisi de kısa zamanda İzmirlilerin en sevdikleri mekanlar arasına girmiş durumda.

Meşhur Tavacı Recep Usta Alsancak şubesi 800 kişilik ağırlama kapasitesine sahip büyük bir işletme. Yaz kış demeden dolup taşıyor. Mekanın dekorasyonu, ambiansı, manzarası, yemeklerin lezzeti, sunumu, personelin güler yüzü, ilgisi, servisin hızı, fiyatlar, hijyen, ikramlar' Hepsi on numara beş yıldız. Mekanın neden bu kadar sevildiğini anlamak güç değil.

Kalabalık arkadaş grubu, aile yemekleri, romantik buluşmalar, iş yemekleri; tümü için ideal Meşhur Tavacı Recep Usta. Asla pişman olmayacağınız bir seçim.

Favorileri kendine has bir mekan Recep Usta, ama biz yine de kısaca belirtelim. Kaburga dolması, mumbar ve sac tavayı tatmadan sakın dönmeyin.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

 

Akşam yemeği
Happy hour