Red Dragon Chinese Restaurant

1385. Sk Alsancak Konak

Çin mutfağı; başta Çin Halk Cumhuriyeti olmak üzere Tayvan, Singapur, Malezya, Endonezya gibi Çin kültürünün baskın olduğu Uzakdoğu ülkelerinden alınmış ve Çin lokantaları sebebiyle dünyanın birçok yerine yayılmış, tanınmış bir mutfaktır.

Dünyanın en zengin mutfaklarından Çin mutfağı, Uzakdoğu'nun kendisinde dahi Çinlilerin yaşadığı bölgeye göre farklılıklar göstermektedir. Uzakdoğu dışındaki Çin lokantalarında sunulan yemekler, bulunduğu ülkenin kültürüyle harmanladığı için Uzakdoğu'dakinden çok farklı malzemeler kullanılmakta, farklı lezzetler ortaya çıkmaktadır.

Ama elbette Çin mutfağının ortak özelliklerini taşımaya devam eder. Sebzenin ağırlıkta olduğu yemekler, wok adı verilen çukur tavalarda pişirilir ve yemekler yemek çubuğuyla yenir. Bu Çin mutfağına has özellikler Çin mutfağının olmazsa olmazıdır.

Türkiye'de de alternatif dünya mutfağının oldukça popüler ayağı Çin Lokantalarının örnekleri mevcuttur. Bunlardan birine değinecek olursak, Red Dragon Chinese Restaurant'ı örnek verebiliriz.

Ülkemizin en iyi on Çin Restoranı arasına girmiş Red Dragon, Haşim Işık'ın kuruculuğunu yaptığı Olur Turizm Limited Şirketi bünyesindeki Uzak Doğu tarzı hizmet veren beş restorandan biridir.

1983 yılında Alsancak'ta hizmet vermeye başlayan Red Dragon Chinese, Shanghai ve Pekinden getirilen Uzak Doğu motifleriyle dekore edilerek şık ve etnik bir hale getirilmiştir.

Haşim Işık tarafından kurulmuş Olur Turizm Limited Şirketi, İzmir ve Bodrum'da Uzak Doğu mutfağı olarak hizmet veren beş restoran olmak üzere, restoranlar zinciri işletmesidir. Zira şirket kurucusu Işık, Uzak Doğu tarzında yemek pişirme usul ve inceliklerini yerinde incelemiş ve bunu ülkemizde birebir yaparak İzmir ve Bodrum başta olmak üzere saygın bir yere sahip olmuştur. Haşim Işık tarafından Uzak Doğu Restoran ilk olarak 1989 yılında açılmıştır.

Marmaris Pagoda Chinese 1994'de, Gümbet Red Dragon 1995'te , China Town Gümbet 1997'de, İzmir Red Dragon Restaurant 1993'de açılmış ve 2002'de tamamen yenilenmiş, Hong Kong Marina Restaurant 2001, Carrefour Chinese Fast Food 2000'de hizmete girmiştir.

Dekorasyonu ve lezzetleriyle Uzak Doğu'yu aratmayan Red Dragon Chinese ,25 Çinli personelle hizmet vermekte ve Franchising sistemiyle tüm Türkiye'de marka olma yolunda ilerlemektedir.

Siz de Uzak Doğu yemeklerini seviyor ve kendinizi Uzak Doğu'da hissetmek istiyorsanız kesinlikle Red Dragon'a uğramalısınız.

Red Dragon Chinese Restaurant ve İzmir mekanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve üyelerine özel kampanyalardan haber olmak için www.otuzbeslik.com 'u takipte kalın.

 

 

Tatlı
Akşam yemeği
Happy hour
Kokteyl
Full bar