Reyhan Pastanesi Alsancak

Kültür, Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:24, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Türkiye'nin en büyük ve en eski şehirlerinden biri olan İzmir, bir çok otel, kafe, bar ve restorana ev sahipliği yapıyor. Şehrin tarihini göz önüne alınca, bu mekanların bir çoğunun uzun yıllardır İzmir'deki insanlara hizmet verdiğini söylemek yanlış olmaz. Bunların arasında ilgi çeken yerlerden biri de Reyhan Pastanesi

1956 yılında Basmane'de Fuat Pastanesi ile başlayan hikaye, 1965'te Alsancak'taki iki katlı bir Rum evinin Cavit ve Hüseyin Reyhan tarafından restore edilmesiyle Reyhan Pastanesi olarak devam eder ve günümüze kadar ulaşır. Geride kalan 51 yılda Reyhan Pastanesi, Alsancak'ın ve İzmir'in gözdesi olur. Dünyanın önemli liderlerinden, sosyetenin tanınan isimlerine kadar bir çok ünlüyü misafir eder. Reyhan Pastanesi, birkaç kez restorasyon geçirmesine rağmen günümüze kadar kendisini marka yapan değerleri kaybetmeden yoluna devam eder. 

Reyhan Pastanesi'nin en çok sevilen ürünü hiç kuşkusuz kendine has pastalarıKrokanlı ve ananaslı bademli pasta en çok sevilen ürünler arasında. Bunun dışında frambuazlı pastanın ve çikolatalı muzlu pastanın da favoriler arasında olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca mekanın kendisine has pastaları arasındaki elevit pastası ve inci pasta da mutlaka denenmesi gereken pastalar arasında. Yine Reyhan Pastanesi'nin kendine has diğer tatlıları da gelen tüm müşterilerin dilinden düşmüyor. Bunların arasında vişneli sükse başı çekiyor. Ayrıca buraya gelen herkesin mutlaka rokokoyu tatması gerektiği de sıkça söyleniyor. Yaz ayları geldiğinde mekanın nefis dondurmalarından da mutlaka tatmanızı öneririz. İçecek arıyorsanız yine Reyhan Pastanesi'nin kendi imalatı olan limonatalar sizi kesinlikle serinletecektir. 

Bütün bu zengin menünün yanında, buranın öğrenci dostu bir mekan olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Samimi çalışanları ve huzurlu ortamıyla Reyhan Pastanesi Mustafa Bey Caddesi'nde yıllardır olduğu gibi bugün de kalitesinden ödün vermeden hizmete devam ediyor. Yolunuz düşerse, kesinlikle uğrayın. 
 

Kahvaltı
Tatlı
Happy hour