Rokka Restoran

Atakent, 2035 Sk. No:4, 35590 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

Rokka Restaurant, 2009 yılı bitmeye durduğu zamanlarda açıldı. Altı yıllık geçmişini yolun başı olarak gören işletme sahipleri kendilerini geliştirmek için çaba sarf etmekte. Mekan İzmir Karşıyaka'da bulunuyor.

Güler yüz, sabır, işini severek yapma ve yemeklerine sevgi katmadan oluşan bir harmanla müşterilerinin nabzını tutuyor. Övgünün vahametine kapılmadan, gelen eleştiriyle demoralize olmadan iyi olmak için her yeni güne merhaba demektedir. Turizm ve otelcilik mezunu Mehmet Yalman ve Esin Yalman bu işi eğitimli olarak yapanlardan.

Eski otelcilik ve acentecilik tecrübelerinden yararlanarak müşterilerine hak ettikleri lezzette ve kalitede yemek sunmayı sağlayabilmek adına yine konusunda oldukça tecrübeli Hacı Özer, Emin Doğru, İpek Türk gibi mutfak ustalarıyla çalışmaktadırlar. Servisi ise Ömer Özel, Hakan Tarak ve Erdal Aydın'a teslim etmişler.

Küçük bir restoran olan Rokka Restaurant gelenlerin kendilerini evlerinde hissetmelerini ve evlerindeymiş gibi rahat ederek yemek yemelerini istemektedir. İnsanların kendi evlenirindeymiş gibi sebzelerin tazesini tatmalarını istemektedirler. Tabii bir de sevgiyle hazırlanmış farklı tatları.

Menülerinde her mevsim bulunan çeşnili mezeleri ve yemekleriyle mevsimine göre değişen malzemeleriyle hazırlanan taze lezzetler sunulmaktadır.

Rokka, yalnızca çalışanlardan ibaret olmadığının farkında. Bir mekanı mekan yapanın misafirler olduğunu, varlığının sürdürülebilmesi için müşteri memnuniyetinin var olması gerektiğini biliyor. İnsan emeğine saygılı, hoşgörülü, yeme ve içmeyi bilen eleştirinin de övmek kadar bilincinde müşterilerine teşekkürü bir borç biliyorlar.

Mekan, şehir merkezinde ama oldukça sakin ve huzurlu . Aile olarak da gidilebilecek yeşillikler arasında , güzel bir ambiyansı var. Lokasyon olarak şanslı bir konumda olan Rokka, özellikle mezeler ve rakı - balık için tercih ediliyor. Çiftlik balıkla oluşturdukları farklı lezzetler ve samimi ortamı Bostanlı'daki diğer balıkçılardan Rokka'yı ayırıyor.

Levrek rulo, sütte elvrek, kalamar tava, tereyağlı karides , şarap soslu balık kavurma, öne çıkanlardan. Roka salata ve Roka Meze de insanların oldukça beğendiklerinden. Yemeğin üzerine Türk kahvesi sipariş verenlere güzel de bir sürprizleri var. Kahveyle birlikte gelen vişne likörü oldukça lezzetli, insanlar alkol olduğuna inanmakta güçlük çekiyor ve bu ikiliyi oldukça seviyor.

Fiyatlara gelince, Bostanlı'daki balık restoranlara göre fiyatları uygun. Yolunuz İzmir Karşıyaka'ya düşerse uğramadan geçmeyin deriz.

 


<![if !supportLineBreakNewLine]>
<![endif]>

 

Tatlı
Akşam yemeği
Kokteyl
Full bar
Şarap