Şafak Lokantası

Hacı İsa Mh. Zafer Cad. No:8, Hacı İsa Mahallesi, 35430 Urla/İzmir, Türkiye

30 küsür yıldır Urla'da faaliyet gösteren bir işletme Şafak Lokantası. Sahibi İsmet Bey'in hünerli elleri ve müthiş özeni ile 30 seneden fazladır aynı kaliteyi koruyor. Yolunuz Urla'ya düşerse ilk durağınız olması gereken Şafak Lokantası kesinlikle benzersiz lezzetler sunuyor. Hatta pek çoklarına göre Urla'nın en iyisi.

Esnaf lokantası tarzında, eskiye dair özlemlerinizi yaşatabileceğiniz, nostaljik bir yer Şafak Lokantası. Her gün taze yemekler çıkıyor. Hepsi birbirinden lezzetli. Karar veremez de – ki karar vermesi çok zor - birçok çeşidi birlikte söylerseniz bile mideniz asla rahatsız olmuyor, yemekler inanılmaz hafif ve lezzetli. Her köklü ve başarılı mekan gibi buranın da müdavimleri çoğunlukta. Müdavimlerin en çok tercih ettiği lezzetlerin başında kelle paça çorbası geliyor. Kelle paça çorbası genelde gece geç saatlerde içilen bir çorba olarak bilinse de, Şafak Lokantası'nda öğle menülerinin de vazgeçilmezi. Şafak Lokantası'nın alametifarikası da bu, yemekler öylesine hafif ki, kahvaltıda bile yiyebilirsiniz.

Şafak Lokantası'nın en önemli özelliklerinden bir diğeri ise uygun fiyatlı olması. Çok çeşitli lezzetler sunduklarından aklınız kalacak diye korkmadan, hepsinden tadabiliyorsunuz, bütçeye asla zarar vermiyor. Hızlı, güleryüzlü ve samimi servis de cabası. Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz ender yerlerden biri Şafak Lokantası.

İşletme aynı zamanda müşterilerinin özel günlerinde kişiye özel hindi ve oğlak dolması da yapıyor. Denemeyenlere kesinlikle tavsiye ederiz, inanılmaz bir lezzetle karşılaşacağınızdan emin olun.

Şafak Lokantası'nın geniş menüsünde her damak zevkine hitap eden yemekler bulunuyor, ama biz yine de müdavimlerin favorilerini sıralayalım istedik. Kelle paça çorbası olmazsa olmaz. Çömlek kebabı, zeytinyağlılar, güveç, fırında kuzu budu da mutlaka denenmesi gereken diğer lezzetler.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

 

 

Kahvaltı
Akşam yemeği
Happy hour