Safinaz Börek

Kültür Mahallesi, Ali Çetinkaya Blv 55 C, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

1989 yılından beri faaliyet gösteren Safinaz Börek & Cafe, İzmirlilerin en sevdiği kahvaltı mekanlarından biri. Börek ve poğaçaları ile dikkat çeken mekanın Alsancak'taki merkezinin yanı sıra biri Gündoğdu'da, diğeri ise Hisarönü'nde olmak üzere iki de şubesi bulunuyor.

Safinaz Börek & Cafe'nin ürünleri el yapımı, taptaze ve çıtır çıtır. Ürünler günlük olarak hazırlanıyor. Özellikle sabah saatlerinde şubeleri tıklım tıklım oluyor. İzmir'in en özel lezzetlerinden olan boyozun en tazesi ve güzelini burda tatma fırsatına sahipsiniz. Boyozun yanı sıra börek ve poğaçalar da çok beğeniliyor.

Safinaz Börek & Cafe'yi bu kadar vazgeçilmez kılan etkenlerden biri fiyatların çok uygun olması. Ürünler bu kadar lezzetli, fiyatlar da bu kadar uygun olunca mekanın kapısında kuyruk oluşuyor. Özellikle sabah saatlerinde Safinaz Börek'e gelmek için acele etmelisiniz, zira ürünler kapışılıyor.

Sadece kahvaltı değil, çay saati için de tercih edebilirsiniz Safinaz Börek & Cafe'yi. Dilerseniz börek, poğaça ve kurabiyelerden kilo ile satın alma imkanınız da var. Ağırlayacağınız misafirler de bu lezzete hayran kalacaklar.

Menüsünde ıspanaklı, peynirli, patatesli, kıymalı, kıymalı serpme börek ve su böreği olmak üzere altı farklı çeşit böreği, peynirli, kaşarlı, Karaköy poğaçası ve sade poğaça olmak üzere dört farklı çeşit poğaçası, lor kurabiyesi, tahinli kurabiye, tarçinli kurabiye, cevizli kurabiye, kakaolu kurabiye, un kurabiyesi, boyoz ve gevrek gibi taptaze hamur işleri bulunan Safinaz Börek & Cafe ilk gidişinizde vazgeçilmeziniz olacak.

Bizim favorimiz lor kurabiyesi. Kesinlikle denemelisiniz.

Safinaz Börek & Cafe Alsancak şubesini Ali Çetinkaya Bulvarı üzerinde bulabilirsiniz.

İzmir ve çevresindeki diğer mekanlar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

 

 

Kartla ödeme