Sardunya's

Alsancak Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Cad. 1453 No:12, 35220 Alsancak/Konak/İzmir, Türkiye

Akşamları arkadaşlarımızla bira içmek için dışarı çıktığımızda en büyük beklentimiz; rahat, ne çok geniş ne de çok dar olan, müziği kafa şişirmeyen, hafif loş bir barda oturmak olur genelde. Ülkenin neresinde yaşarsanız yaşayın tüm bu beklentileri karşılayabileceğiniz bir mekanı bulmak da genelde oldukça zor olur. Eskiden rahat olmasına rağmen yıllar içinde rahatlığını kaybeden, genişleyip popüler olduğunu düşündükçe eski kalitesinden uzaklaşan bir çok bar bulmak mümkün. Ama aradan geçen yıllara rağmen kalitesinden ödün vermeyen, hala rahat olan yerler de var. Eğlencenin dolu dolu yaşandığı şehirlerimizden biri olan İzmir'de de nadir bulunan mekanlardan var. Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki Sardunya Cafe and Bar, bu nadide mekanlardan biri. 

Yıllardır akşamları samimi ortamında hem kaliteli içecekleri ve yiyecekleri hem de canlı müzikleriyle İzmirlilere akşamları keyifli bir akşam sunan Sardunya, gündüzleri de cafe olarak hizmet vermekte. 

Sardunya'nın en çok sevilen içecekleri arasında şarapları var. Kırmızı şarapları müşteriler tarafından çok seviliyor. Ayrıca bir çok müşterinin favorileri arasında sıcak şaraplar da var. Biz de kesinlikle denemenizi öneririz. Bunun dışında Sardunya'nın usta barmenlerinin hazırladığı kokteyllerinin de hayranı çok İzmir'de. Sardunya'da yemek açısından ise en çok tercih edilenler mekanın lezzetli atıştırmalıkları. Özellikle baharat soslu patates kızartmasının bazen bira ile bazen de tek başına sık sık sipariş edildiğini belirtmek gerek. Bira demişken, biranın yanında getirilen ikramlar konusunda Sardunya'nın kalitesini gösterdiğini ve birçok müşterisinin bu ikramlara bayıldığını söylemeden geçmeyelim. 

Yemek ve içecek konusunda olduğu gibi müzik konusunda da müşterilerine en iyisini sunan Sardunya Cafe and Bar, haftanın her günü 13:00-02:00 arasında sizleri bekliyor. Yolunuz Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne düşerse siz de mutlaka uğrayın. 

İzmir'deki cafe ve barları daha yakından incelemek istiyorsanız 
www.otuzbeslik.com'a uğrayın.

 

Desserts
Dinner
Wine