Sevim Lokantası

Kazımdirik Mahallesi, Forum Bornova 89, 35100 Laka, 35100 Laka Mahallesi/Bornova/İzmir, Türkiye

Modern iş dünyasında, çalışanların en büyük sıkıntısı yemek sorunu. Hızlı iş temposu, yoğun toplantılar, projeler arasında çalışanlar sağlıklı beslenmeye pek fırsat bulamıyorlar. Atıştırmalık yiyecekler ve fast food kültürü nedeniyle bozulan sağlıklı beslenme düzeyi, farklı hastalıklar olarak geri dönebiliyor. Bununla beraber, sosyalleşme sıkıntıları da ortaya çıkıyor. Beraber yenilmeyen yemekler ya da hızlıca ayak üstü yenilen yemekler insanların boş vakitlerinde bir arada daha az vakit geçirmelerine neden oluyor. Ya da hiç vakit geçiremiyorlar. Bu yüzden günümüzde sayıları azalan lokantaların, bilhassa esnaf lokantalarının sayısı oldukça önem kazanıyor. 

İzmir'de bu sıkıntıyı çözen esnaf lokantası ise Bornova'daki Sevim Lokantası. 1969'dan beri kalitesinden ödün vermeden, müşterilerine en güzel yemekleri sunan lokanta iş hayatının yoğun temposundakilerin, öğrencilerin ve ailelere A sınıfı hizmet veriyor. 

Sevim Lokantası'nın en çok sevilen yemeklerinin, gün içinde özlem duyulan ev yemekleri olması sürpriz değil. Bir çok farklı çeşit arasında zeytinyağlılar başı çekiyor. Özellikle enginarın tadı, gelen tüm müşterilerin dilinde. Sulu ev yemeklerinin de fazlasıyla rağbet gördüğün belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca et severler için dana rostoyu da şiddetle öneriyoruz. Eğer başka et çeşidi arıyorsanız kuzu etiyle yapılan yemekler arayışlarınızın cevabı olabilir. Örneğin kuzu şevket sevilen yemeklerden biri. Kuzu etli enginar da hem et hem de zeytinyağlı tadını bir arada sunan harika bir yemek olarak oldukça fazla tercih ediliyor. Yemek sonrası ise mutlaka karameliçe tatlısını denemelisiniz, emin olun pişman olmayacaksınız. Bunun dışında Sevim Lokantası'nda kemalpaşa tatlısının harika yapıldığını belirtmeden geçmeyelim. 

Doğallıkkalite ve lezzet üçlüsünden ödün vermeden 47 yıldır İzmirlilere hizmet eden Sevim Lokantası aile ortamı sunan mekanı ve çalışkan personeliyle şehrin en sevilen lokantalarından biri. İzmir'de yaşıyorsanız ya da yolunuz düştüyse siz de Kazım Dirlik Mahallesi'ndeki bu lokantaya mutlaka uğrayın. 

İzmir'deki restoranlar hakkında daha çok şey öğrenmek için siz de 
www.otuzbeslik.com'a uğrayın.

 

Kartla ödeme
American express