Sevinç Pastanesi

Ali Çetinkaya Blv. No: 31/A Alsancak/İzmir

Sevinç Pastanesi.. İzmirlilerin buluşma mekanı , İzmir'in simgelerinden biri.

İlk Sevinç Pastanesi şu anki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki bulunan yerde açılır. Kira olan iki katlı binanın kızının adı Sevinç'tir ve kardeşin kıza olan sevgileri pastanenin adının Sevinç olmasına sebep olur. 1965 yılında yenilenmeye giden pastanenin ikinci şubesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi NO: 22 deki iki katlı bina olacaktır.

Aradan çok geçmez ve yapılanma çalışmalarının sonucunda Ali Çetinkaya Bulvarı'ndaki yer açılır. Ve nesiller boyu sürecek Sevinç geleneği de böylece başlamış olur. Aradan yine çok geçmeden aynı sokakta üç şubeye daha sahip olur pastane. Yalnız biri 1967'de kapanır, 1971'de Osman Pelit ayrılır ve Lozan Pastanesi'nin işletmeciliğine soyunur.

İzmir'in 50 yıllık Sevinç'i; özel çikolataları, kişiye özel tasarlanan pastaları ile hizmet vermekte. Özel günler, toplantılar, seminerler gibi organizasyonlar için çok alternatifli bir mönüye sahip.

Size ve misafirlerinize akılda kalacak bir davet günü yaşatacak Sevinç; Catering, alkollü ve alkolsüz kokteyller ve Cafebreak aktivitelerinizde hünerlerini sergilemekten mutluluk duyacaktır.

Alsancak Sevinç, hem şehrin kalbinde hem de pastaları inanılmaz. İzmir'de birine randevu verecekseniz, "Sevinç'in önünde buluşalım" demeniz yeterli. Orayı herkes bilir. Hava güzelse, bir de hafta sonuysa yer bulmanız biraz zor. Kahvaltı servisi favoriler arasında, günün erken saatlerinde başlayan servis hem sunum hem de lezzet açısından ziyaretçilerinden tam not alıyor.

Ege'nin peyniri, salatalık ve domatesin en tazesi tabii ki burada. Kahvaltı dışında tüm gün sandviç, salata ve krep menüde yer almaya devam ediyor. Kreplerinin ve mevsiminde enginar kalbinin oldukça lezzetli olduğu da düşülen notlar arasında.

Yaş pastaları; Sevinç'in asıl ünü buradan geliyor aslında. Hepsi taze ve tadına bakıldığında işinin ehli kişilerin elinden çıktığı hemen anlaşılıyor. Seçim konusunda zorlanıyorsanız, Pavlova'yı önerebiliriz. Bu pastayı yapan en iyi yer olduğu misafirlerince özellikle belirtiliyor. Bol ve malzemesi ve leziz kremasıyla Pavlova, tatlı sevenler için tavsiye edilir.

Temiz, ferah ve merkezi konumuyla şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir mekan. Fiyatlar da böylesi bir yer için uygun. Sevinç'i görmeden İzmir'i gezdim demeyin..

 

Sevinç Pastanesi ve İzmir mekanları için www.otuzbeslik.com 'da kalın.

 

 
<![if !supportLineBreakNewLine]>
<![endif]>

Kahvaltı
Brunch
Tatlı