Sirena

Atatürk Caddesi No:194, Kültür Mahallesi, Alsancak Izmir, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

İzmirlilerin hayatında Kordon'un çok ayrı bir yeri vardır. Çocukluğunda ailesiyle ilk gezilerine gittiği, ilk gençliğinde arkadaşlarıyla ilk buluşma heyecanlarını yaşadığı, yetişkinliğinde iş çıkışı sohbetlerine arka plan olan Kordon her İzmirli için hep çok özeldir.

1976'da hizmete açılan Sirena, Kordon'un değişmez adreslerinden biri. Sirena, Yunan mitolojisinde yarı kadın, yarı balık olan deniz kızı anlamına geliyor. Deniz ile bu kadar bütünleşmiş olan bir şehirde bir yere verilebilecek en güzel isimlerden birini taşıyan mekan isminin hakkını fazlası ile veriyor.

Yıllardır İzmir'in en güzel yerlerinden birinde bulunan mekanın müdavimleri çok. Müdavimler Sirena'yı evleri, diğer müdavimleri ise aileleri gibi görüyorlar. Dile kolay 40 sene, 40 senedir güneşi batırıyorlar o eşsiz manzaraya karşı. Kordon'un en meşhur aktivitesi olan bira-patates, nesillerdir devam ediyor Sirena'da. İzmirliler hayatı güzel yaşamayı severler, yoğun geçen iş gününden sonra trafiğe kapılıp eve gitmektense güneşi bira eşliğinde batırmaktır onların tercihi. Sirena da yıllardır babadan oğula, anneden kıza geçen bir gelenekle aynı yerinde eşlik ediyor bu keyfe.

Sirena'ya her gittiğinizde bir dost yüzü ile karşılaşacaksınız mutlaka. Güneşli havalarda tıklım tıklım dolu olur Sirena, kapılardan taşar kalabalık. Kordon boyunda yürürken uzaktan bu kalabalık sayesinde Sirena'yı seçmek çok kolaydır, mekanı hiçbir zaman boş göremezsiniz. Mekanın kalitesine ve yıllara meydan okuyan başarısına İzmir'e yabancı biri bile bir bakışta tanık olur böylece.

Sirena'yı bilmeyen İzmirli olmaz derler, doğrudur. Güzel müzik, zamanla aileden biri gibi hissettiren ortam, usta işi kokteyller, manzaraya karşı bira-patates' Sirena tüm 'anlatılmaz yaşanır'ları ile Kordon'da, 40 yıldan bu yana. Kordon'da dolaşırken, siz de molanızı Sirena'da verin.

İzmir'deki tüm mekanlarla ilgili daha birçok detay için www.otuzbeslik.com'u takip etmeye devam edin.

Happy hour
Kokteyl
Full bar